Almanya'da Çocukların Akıllı Saat Kullanması Yasaklanıyor Almanya’da Çocukların Akıllı Saat Kullanması Yasaklanıyor

Bazı markaların akıllı saatlerinde güvenlikten dolayı zafiyet bulunduğu için çocuklar için bu saatlerin kullanımına yasak getirildi.

Ekleyen: Kadir Tarih: 21 Kasım 2017

Bazı markaların akıllı saatlerinde güvenlikten dolayı zafiyet bulunduğu için çocuklar için bu saatlerin kullanımına yasak getirildi. Almanya’da yer alan telekomünikasyon düzenleyici şirketi FNA (Federal Network Agency) çocukların akıllı saat kullanımını yasak hale getirdi.

Konum ve ses kaydı özelliği olduğu için aileler elbette bu saatleri çocukları için tercih ediyor ve kullanmalarını sağlıyordu fakat FNA yaptığı açıklamada bilgisayar korsanları bu bilgilere ulaştıklarında çocuklar için hiç güvenli olmayacağı uyarısını yaptı.

Bu açıklamadan sonra akıllı saatler FNA tarafından “yasaklı dinleme cihazları” olarak adlandırılırken aynı zamanda kullanılmasına da yasak getirildi.

Aynı şekilde BEUC’ta (Avrupa Tüketici Örgütü) Kasım ayının başlarında yaptığı açıklamada bazı akıllı saatlerin üretim hatalarına sahip olduğundan ve bilgisayar korsanlarının konum ve ses bilgilerine erişmesinin çocuklar üzerinde kişisel mahramiyet tehlikesi yarattığını bildirmişti.