WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp'ı bilgisayarınızda herhangi bir tarayıcıda açarak nasıl kullanacağınızı detaylı bir şekilde ele aldık. WhatsApp Web kullanımı detaylarıyla yazımızda.

Ekleyen: Kadir Tarih: 21 Kasım 2017

WhatsApp her ne kadar piyasaya 2009 yılında sunulan bir sohbet uygulaması olsa da ülkemizde son 5 yılda sıkça kullanılmaya başlamış ve hızla yayılmıştır. Günümüzde 180 ülkede 1 milyardan fazla insan tarafından kullanılmakta olan uygulama windows, android ve iOS gibi internet erişimi olan her cihaz ve ortamda rahatlıkla kullanılmaktadır.

Sadece mobil cihazlarla kalmayıp webten de kullanıma olanak tanıyan WhatsApp yine internetinizin olduğu her bilgisayarda çalışabilir. Fakat bunun için akıllı cihazınızda WhatsApp kurulu olması gerektiği gibi internet erişimi de olmalı.

Bilgisayar Üzerinden WhatsApp Nasıl Açılır?
Hemen üstte de belirttiğimiz gibi öncelikle mobil cihazınızda WhatsApp uygulaması kurulu olmalı ve aynı şekilde hem akıllı cihazınızda hem de bilgisayarınızda internet bağlantısı olması gerekmektedir.

Eğer bu koşullara sahipseniz bilgisayarınızın tarayıcısından https://web.whatsapp.com adresine giriş yapmalısınız. Giriş yaptığınızda karşınıza şu ekran çıkacaktır.

Bu ekran açıldığında sol üstte ki QR kodunu okutmak için android, windows veya iOS cihazınızdan ayarlar kısmına girmeniz ve buradan WhatsApp Web sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

Telefonunuzda kamera gibi bir görüntü açılacaktır. Telefonunuzun arka kamerasını bilgisayarda açtığınız QR koduna doğrultmanız gerekmektedir. Bu sayede bilgisayarınızda ki WhatsApp uygulaması, akıllı cihazınızda ki WhatsApp ile eşleşerek açılacaktır.

Tıpkı akıllı cihazınızda olduğu gibi bilgisayar üzerinden kişilerinizi arayabilir, sohbet edebilir, dosya aktarımı yapabilirsiniz. Aynı şekilde sesli mesaj özelliği de gönderebilirsiniz. Fakat henüz görüntülü arama özelliği web üzerinden kullanılamamaktadır.

Sohbet temizleme, sohbet silme, grup oluşturma, grup sohbetlerine katılma, profil resmi ve durum gibi tüm özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz.

WhatsApp indir