WhatsApp Business iOS Sonunda Geldi ! WhatsApp Business iOS Sonunda Geldi !

Bir kaç yıl önce sadece Android cihazlar üzerinden kullanılmaya başlayan WhatsApp Business sonunda iOS kullanıcılarının da yüzünü güldürdü.

Ekleyen: Kadir Tarih: 19 Nisan 2019

Test aşamalarını tamamlayan WhatsApp Business artık App Store’da görülmeye başlandı. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulama Türkiye’de de kullanıma sunuldu.

Peki nedir bu WhatsApp Business?

Günümüzde WhatsApp’ın şahsi hesaplar dışında işletmelerin müşterileri ile iletişim aracı olarak kullanıldığını fark eden şirket çeşitli çalışmalara başladı. Geliştirdikleri WhatsApp Business sayesinde iş iletişimini kuvvetlendirmek adına büyük bir adım attı.

WhatsApp Business sayesinde işletmeler kendine ait oluşturmuş oldukları profil ile işletme tanıtımını, web sitelerini, e-posta adreslerini, çalışma saatlerini kolaylıkla müşterilerine sunabiliyor. WhatsApp Business, kurumsal hesap ile kişisel hesapları aynı cihaz üzerinden kullanabilme ve yönetebilme imkanı da veriyor. Ayrıca sıkça sorulan sorular için hazırlanan hızlı cevaplar ile işletmelere büyük kolaylık sağlıyor. Bu da işletmelerin yoğun iş yaşamında zamandan tasarruf etmelerini ve müşterilerine hızlı cevaplar ile hemen etkileşime geçmelerini sağlıyor.