Telegram indir Telegram İndir

Telegram cep telefonu, tablet ya da bilgisayar aracılığı ile kullanabileceğiniz ücretsiz, hızlı ve güvenli olan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

Boyut: 19,5MBLisans : Ücretsiz
Platform: Windows / iOS / Android
Yayımcı: Verse Software
Kategori:Mesajlaşma
Ekleyen: Kadir
Tarih: 3 Kasım 2021

Telegram nedir sorusunun cevabı merak edilmektedir. Telegram, çoklu platform desteğiyle birlikte kullanıcıların birbiriyle iletişim kurmasını sağlayan, anlık mesajlaşma servisidir. Telegram’ın dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Tamamen ücretsiz bir iletişim hizmeti sunan Telegram, içerisinde görüntülü ve sesli arama özelliklerini de barındırmaktadır.

Telegram, yüksek güvenlikli teknolojisi sayesinde mesajların üçüncü bir kişi tarafından görülmesini tamamen engellemektedir. Gönderilen mesajları ve verileri Telegram yetkilileri bile görememektedir. Bu yönüyle kullanıcılar tarafından beğeniyle ve güvenle kullanılan Telegram, aynı zamanda gönderilen mesajları belli bir süre sonra iki taraftan da yok edecek seçeneğe sahiptir.

Telegram giriş işlemi için telefon numaranızı kullanmanıza rağmen dilerseniz profilinizde telefon numaranızın görünmesini engelleyebilirsiniz. Böylece diğer kullanıcılarla yalnızca kullanıcı adınız üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Telegram Mobil Cihazlarda Nasıl Kullanılır?

Telegram nasıl kullanılır sorusu ile sık sık karşılaşılmaktadır. Telegram ilk kullanıma sunulduğunda mobil cihazlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Android veya Ios cihazlarda basit bir kullanıma sahip olan Telegram, diğer mesajlaşma uygulamalarına göre daha fazla özelliklere de sahiptir. Telegram uygulamasını mobil cihazlarınızda nasıl kullanacağınız aşağıda belirtilmiştir.

  • Telegram uygulamasını ilk açtığınızda karşınıza sohbet ekranı gelmektedir. Bu ekranda sağ alt bölümde yer alan simgeye tıklayarak dilediğiniz kişiyi seçip mesaj gönderebilirsiniz.
  • Sohbet ekranının sol üst kısmında yer alan üç çizgiye tıkladığınızda ayarlara, kişilere ve yakınınızdaki kişilere ulaşabilirsiniz.  Ayrıca bu ekrandan yeni bir grup da kurabilirsiniz.
  • Kişilerin sohbet ekranında sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayarak o kişinin sohbetini silebilir ve sohbet temasını belirleyebilirsiniz.

Bu temel özelliklerin yanında diğer özellikleri ve onları nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız, sohbet ekranında sol üstte yer alan üç çizgiye tıklayarak en alttaki Telegram özellikleri sekmesine gidebilirsiniz.

Telegram Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Telegram uygulaması, Telegram Web aracılığı ile bilgisayarlarda da kullanılabilmektedir. Sohbet ekranının sol üst kısmında yer alan üç çizgiye tıkladığınızda ayarlar sekmesine gidebilir ve cihazlar sekmesinde yer alan QR kodunu tara butonuna tıklayarak, Telegram Web internet sitesinde yer alan kodu tarayabilir, böylece bilgisayar üzerinden diğer kullanıcılarla mesajlaşabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
zoom indir

Zoom

Zoom, Windows tarafından geliştirilmiş olup toplantı, eğitim ve sohbet amacıyla kullanılabilecek ücretsiz bir yazılımdır.

    12.6| Ücretsiz| Windows
kıble bulmak

Kıble Yönü Bulmak

Kıble Connect™ , kıble yönünü bulmanıza ve ezan saatlerini öğrenmenize olanak tanıyan bir uygulamadır. Aynı zamanda uygulama üzerinden kabeyi seyretmenizde mümkündür.

    34M| Uygulama İçi Satın Alma| Android
8 ball pool indir

8 Ball Pool

8 Ball Pool, hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip cihazlarınızda arkadaşlarınızla online olarak oynayabileceğiniz bir bilardo oyunudur.

    Cihaza Göre Değişir| Uyg. İçi Satın Alma| iOS, Android