Instagram Hikayelerinde Ekran Görüntüsü Bildirimi Nasıl Engellenir? Instagram Hikayelerinde Ekran Görüntüsü Bildirimi Nasıl Engellenir?

İnstagram Hikayelerde Ekran Görüntüsü Alındı Bildirimini Engelleme Nasıl Olur?

Ekleyen: Kadir Tarih: 13 Şubat 2018

Bildiğiniz gibi instagram günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından biri. Milyonlarca kişinin kullandığı bu uygulama her geçen gün yeni özellik ve gelişmeler ile karşımıza geliyor. Yakın zamanda gelen hikaye özelliği ile bir çok kullanıcının hikaye kısmında 24 saatliğine fotoğraf ve video paylaşmasına izin veriyordu.

Şimdi yine gelen bir özellik ile bu hikayelerin ekran görüntüsü alındığında, paylaşılan hikayeyi görüntüleyenler listesinde ekran görüntüsü alan kişinin isminin yanında bir kamera iconu görünecek. Tabi bundan rahatsız olan ve kendini belli etmek istemeyen bir çok kullanıcı da olacaktır.

Twitter kullanıcılarından bazıları bu yeni gelişmeye çoktan önlem buldu bile..

İnstagram Hikayelerde Ekran Görüntüsü Alındı Bildirimini Engelleme Nasıl Olur?
Twitter kullanıcıları ekran görüntüsü almaktan vazgeçemeyen ve bilinmesini istemeyen kullanıcıların hikayeyi açtıktan sonra cihazlarını uçak moduna almalarını ve ekran görüntüsünü bu şekilde almaları konusunda fikir vermekte. Uçak moduna alınan cihazın interneti kesildiği için doğal olarak instagram da ekran görüntüsü alındığını algılayamıyor. Bu sayede hikayeyi paylaşan kullanıcı da sizden haberdar olamıyor.

Diğer bir taviye ise instagram’a bilgisayar üzerinden web sitesi aracılığı ile girerek çeşitli eklentileri indirebileceğiniz veya Story Reposter kullanarak alabileceğiniz yönünde..