scratch indir Scratch İndir

Son dönemlerin en çok söz edilen ve kullanılan uygulamalarından biri olan Scratch uygulaması genel olarak bir grafik programlama dili olarak tanımlanabilmektedir.

Boyut: Cihaza Göre Değişir Lisans : Ücretsiz
Platform: iOS / Android
Yayımcı: Scratch Foundation
Kategori: Eğitim
Ekleyen: Kadir
Tarih: 26 Ocak 2023

Scratch İndir ile artık hayatınızı kolaylaştıracak bir uygulamaya sahip olabilirsiniz. Son dönemlerin en çok söz edilen ve kullanılan uygulamalarından biri olan Scratch uygulaması genel olarak bir grafik programlama dili olarak tanımlanabilmektedir. Genellikle 8 ile 16 yaş arasındaki çocuklar için uygun olan Scratch uygulaması kolay ve anlaşılır ara yüzü ile de dikkatleri üzerinde topluyor.

Scratch Nedir?

Renkli ve eğlenceli bir ara yüze sahip olan Scratch uygulaması çocukların daha fazla ilgilisini çeken bir grafik tasarlama uygulamasıdır. Scratch uygulaması sayesinde çocuklar eğlenceli animasyon ve grafikler ile kendi oyuncularını ve animasyonlarını tasarlayabilmektedir. Üstelik uygulama içerisinde kullanabileceğiniz pek çok hazır şablon ve müzik ile ses seçenekleri de yer alıyor. Grafik programlama için kullanılan Scratch uygulaması ücretsiz olup çocuklar için kendilerini geliştirebilmesi adına mükemmel bir programdır. Hayal güçlerini geliştirmek ve kendi tasarımlarını oluşturmak için kullanabilecekleri Scratch uygulaması sayesinde çocuklar kendilerini daha rahat bir şekilde ifade edebilmektedir.

Scratch Nasıl Kullanılır?

Ücretsiz Scratch uygulamasını bilgisayarınıza kısa süre içinde yükleyebilirsiniz. Scratch indir linki üzerinden programı yükleyerek giriş işlemleri ardından anında programı kullanmaya başlayabilirsiniz. Scratch uygulaması açıldıktan sonra uygulama içindeki hazır şablonları inceleyebilir ve hemen taslak bir görsel oluşturabilirsiniz. Animasyonları sınırsız bir şekilde kullanarak video veya oyun tasarımları yapabilirsiniz. Üstelik hazırladığınız tüm taslakları kaydetme ve sosyal medyada paylaşma olanağına da sahip olacaksınız.

Scratch programı benzer uygulamalara göre kıyaslandığında içerik olarak daha geniş şablon ve grafiklere sahiptir. Ayrıca uygulama içindeki tüm şablonlar ve hazır fonksiyonlar da kategorilere ayrıldığı için kullanımı da bir o kadar kolaydır. Sizler de Scratch uygulamasını kullanarak eğlenceli oyun taslakları ve tasarımlar oluşturabilirsiniz. Daha küçük çocukların kullanması için ScratchJr uygulamasını da indirebilirsiniz. Scratch ücretsiz uygulaması içerisinde sizleri çoklu dil desteği de bekliyor. Kullanımı kolay olan Scratch uygulaması ile kendi çizgi film karakterlerinizi de oluşturabilirsiniz. Program içinde yer alan tüm ses bloklarını da hazırladığınız animasyonlara ücretsiz olarak ve kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Scratch indir linkini kullanarak uygulamayı hemen indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
gelir gider
Keskin Yazılım Gelir Gider Takip

Keskin yazılım tarafından geliştirilen gelir gider takibi yapabileceğiniz bu program sayesinde TL, Dolar ve Euro bazında gelir gider takibi yapabileceğiniz gibi tüm gelir / giderleri sınıflandırabilirsiniz.

  7.7MB| Demo/Riskli| Windows
SF Cari Hesap Takibi
SF Cari Hesap Takibi

Bir Türk yazılım firması olan SF Yazılım tarafından geliştirilen cari hesap takibi programı sayesinde işletmenizin cari, kasa, stok, fatura, çek gibi tüm hareketlerini ve bununla beraber satışlarınızı kolay ve pratik bir şekilde takip edebilirsiniz.

  7.36MB| Deneme Sürümü| Windows
EBS Randevu Takip Programı
EBS Randevu Takip Programı

EBS Randevu Takip Programı sayesinde, sağlık ya da farklı sektörlerde hizmet veren kuruluşunuzun randevularını takip edebilirsiniz.

  9,90MB| Deneme| Windows
et işareti
Et @ İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda, telefonda ve tablette @ et işareti nasıl yapılır? Et (@) işaretini yapabilmek için klavyede hangi tuşlara basmak gerekiyor. Tüm cihazlarınızda @ işareti yapabilmek için kullanmanız gereken tuş kombinasyonlarını bu yazımızda detaylı şekilde ele alacağız.

youtube go
Youtube GO

Milyarlarca kullanıcısı olan ve Google bünyesinde hizmet veren YouTube, internet kullanmadan video izlemenize olanak sağlayan YouTube Go hizmetini duyurdu.

  12.80MB| Ücretsiz| Android
mobildeniz indir
MobilDeniz Mobil Bankacılık Uygulaması

Denizbank'a ait olan MobilDeniz uygulaması ile bankacılık işlemlerinizi çok daha hızlı ve kolay şekilde yapabilirsiniz.

  Ücretsiz| iOS, Android
mblock indir
mBlock

Scratch türü programlara benzeyen Mblock ile kodların birbirleriyle birleştirilmesi sağlanmaktadır. Çeşitli kod bloklarına işlem yapılması için tercih edilebilecek uygulama tüm kullanıcılar tarafından pratik bir şekilde kullanılabilir.

  Cihaza Göre Değişir| Ücretsiz| Win/Android/iOS
any video converter indir
Any Video Converter

Formatlar arası video dönüştürme programı olan Any Video Converter, ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur.

  58.2MB| Ücretsiz / Reklamlı| Windows
youtube
YouTube

YouTube, dünyanın en büyük video izleme platformu olup Google tarafından geliştirilmekte, ücretsiz ve reklamlı olarak hizmet sunmaktadır.

  Ücretsiz| iOS, Android, Windows