scratch indir Scratch İndir

Son dönemlerin en çok söz edilen ve kullanılan uygulamalarından biri olan Scratch uygulaması genel olarak bir grafik programlama dili olarak tanımlanabilmektedir.

Boyut: Cihaza Göre DeğişirLisans : Ücretsiz
Platform: iOS / Android
Yayımcı: Scratch Foundation
Kategori:Eğitim
Ekleyen: Kadir
Tarih: 3 Kasım 2021

Scratch İndir ile artık hayatınızı kolaylaştıracak bir uygulamaya sahip olabilirsiniz. Son dönemlerin en çok söz edilen ve kullanılan uygulamalarından biri olan Scratch uygulaması genel olarak bir grafik programlama dili olarak tanımlanabilmektedir. Genellikle 8 ile 16 yaş arasındaki çocuklar için uygun olan Scratch uygulaması kolay ve anlaşılır ara yüzü ile de dikkatleri üzerinde topluyor.

Scratch Nedir?

Renkli ve eğlenceli bir ara yüze sahip olan Scratch uygulaması çocukların daha fazla ilgilisini çeken bir grafik tasarlama uygulamasıdır. Scratch uygulaması sayesinde çocuklar eğlenceli animasyon ve grafikler ile kendi oyuncularını ve animasyonlarını tasarlayabilmektedir. Üstelik uygulama içerisinde kullanabileceğiniz pek çok hazır şablon ve müzik ile ses seçenekleri de yer alıyor. Grafik programlama için kullanılan Scratch uygulaması ücretsiz olup çocuklar için kendilerini geliştirebilmesi adına mükemmel bir programdır. Hayal güçlerini geliştirmek ve kendi tasarımlarını oluşturmak için kullanabilecekleri Scratch uygulaması sayesinde çocuklar kendilerini daha rahat bir şekilde ifade edebilmektedir.

Scratch Nasıl Kullanılır?

Ücretsiz Scratch uygulamasını bilgisayarınıza kısa süre içinde yükleyebilirsiniz. Scratch indir linki üzerinden programı yükleyerek giriş işlemleri ardından anında programı kullanmaya başlayabilirsiniz. Scratch uygulaması açıldıktan sonra uygulama içindeki hazır şablonları inceleyebilir ve hemen taslak bir görsel oluşturabilirsiniz. Animasyonları sınırsız bir şekilde kullanarak video veya oyun tasarımları yapabilirsiniz. Üstelik hazırladığınız tüm taslakları kaydetme ve sosyal medyada paylaşma olanağına da sahip olacaksınız.

Scratch programı benzer uygulamalara göre kıyaslandığında içerik olarak daha geniş şablon ve grafiklere sahiptir. Ayrıca uygulama içindeki tüm şablonlar ve hazır fonksiyonlar da kategorilere ayrıldığı için kullanımı da bir o kadar kolaydır. Sizler de Scratch uygulamasını kullanarak eğlenceli oyun taslakları ve tasarımlar oluşturabilirsiniz. Daha küçük çocukların kullanması için ScratchJr uygulamasını da indirebilirsiniz. Scratch ücretsiz uygulaması içerisinde sizleri çoklu dil desteği de bekliyor. Kullanımı kolay olan Scratch uygulaması ile kendi çizgi film karakterlerinizi de oluşturabilirsiniz. Program içinde yer alan tüm ses bloklarını da hazırladığınız animasyonlara ücretsiz olarak ve kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Scratch indir linkini kullanarak uygulamayı hemen indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
Eset Nod32 Antivirüs İndir

Eset Nod32 Antivirüs

ESET NOD32 Antivirüs 2019 ile bilgisayar korsanlarının bilgisayarınızı ele geçirmek için hazırlamış olduğu fidye yazılımı ve benzeri tüm kötü niyetli yazılımlara karşı koruma sağlayabilirsiniz.

    49.8MB| Deneme Sürümü| Windows
word excel uyumluluk

Word ve Excel Dosya Biçimleri İçin Microsoft Office Uyumluluk Paketi

Microsoft Office Word, Excel ve PowerPoint yeni ve eski sürümlerinin aralarında ki uyumsuzluğu ortadan kaldırıp belgeleri, çalışma kitaplarını ve sunuları bu uyumluluk paketi sayesinde açabilir, düzenleyebilir ve kayıt edebilirsiniz.

    37MB| Ücretsiz| Windows
idm indir

Internet Download Manager

İnternet Download Manager adından da anlaşılacağı gibi internet üzerinden indireceğiniz dosyaları yaklaşık 5 kat daha hızlı indirmenize olanak tanıyan bir dosya indirme yöneticisi.

    1.4MB| Deneme| Windows