mblock indir Mblock İndir

Scratch türü programlara benzeyen Mblock ile kodların birbirleriyle birleştirilmesi sağlanmaktadır. Çeşitli kod bloklarına işlem yapılması için tercih edilebilecek uygulama tüm kullanıcılar tarafından pratik bir şekilde kullanılabilir.

Boyut: Cihaza Göre DeğişirLisans : Ücretsiz
Versiyon: V5.3.0Dil : İngilizce
Platform: Win/Android/iOS
Yayımcı: MakeblockKategori: Kodlama
Ekleyen: KadirTarih: 4 Şubat 2021

Programlama alanında kullanılan yazılımların farklı özellikleri bulunmaktadır. Tabanı blok kodlama özelliği ile oluşturulmuş yazılımlar arasında yer alan Mblock, kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilmektedir. Mblock nedir? Scratch türü programlara benzeyen Mblock ile kodların birbirleriyle birleştirilmesi sağlanmaktadır. Çeşitli kod bloklarına işlem yapılması için tercih edilebilecek uygulama tüm kullanıcılar tarafından pratik bir şekilde kullanılabilir. Programlama ve kodlama alanında kullanılacak uygulama birlikte çeşitli yazılımları oluşturmak mümkündür. Makeblock tarafından geliştirilen uygulamanın pratik bir şekilde kullanılması oldukça avantajlıdır.

Farklı yaşlardan kullanıcıların kullanması için özel olarak geliştirilen uygulamanın ön plana çıkan özellikleri vardır. Çocukların kodlama alanındaki bilgi ve yeteneklerinin geliştirilmesi için kaliteli bir şekilde geliştirilmiş olan Mblock uygulaması kolay bir şekilde indirilebilir. Bilgisayarlarda çalışabilen uygulamanın 2 farklı versiyonu bulunmaktadır. Yeni sürümlerinin geliştirilmesi için çalışmalarına devam ettiği bilinmektedir. Farklı dil seçenekleri bulunsa da henüz Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Adobe Flash uygulamasıyla birlikte çalışan programlama yazılımı için farklı bir uygulamaya ihtiyaç duyulmuyor.

Dünyaca ünlü MIT firması tarafından profesyonel bir şekilde kurulan ve çocukların yazılım alanında tecrübe kazanması için geliştirilen Mblock, farklı özellikleriyle dikkat çekiyor. Programlama mantığının öğrenmesi için kullanılan uygulama, profesyonel amaçlarla da tercih edilmektedir. Bu alanda sık sık tercih edilen Scratch yazılımına alternatif bir uygulama olan Mblock ile grafiklerle birlikte kodlama yapılabiliyor. Kodlama işlemlerinin daha pratik ve eğlenceli bir şekilde yapılmasını sağlayan uygulama ile birlikte özel kodlama işlemleri yapılabiliyor.

Mblock Yükle

Son dönemlerde gelişmeye devam eden yazılım sektöründe bazı uygulamalar önem taşımaktadır. Kullanımı çok basit olduğu için eğitim amacıyla tercih edilen Mblock, bilgisayarlara yüklenebilmektedir. Mblock indir için ücretsiz bağlantı adreslerinde yaşanılabilir. Bilgisayara ücretsiz ve güvenli bir şekilde indirilebilecek uygulama ile birlikte kolay kodlama işlemleri yapılabilir. Grafiklerle birlikte programlama yapılabilecek uygulama ile birlikte önemli avantajlar elde edilebilir. Çocukların tercih ettiği popüler programlama yazımları arasında yer alan Mblock ile birlikte önemli tasarımlar yapılabiliyor.

Yazılımı kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Mblock uygulamasının kullanılması için gerçekleştirilmesi gereken işlemler şu şekildedir;

• Uygulamanın bilgisayarlara indirilmesi gerekmektedir.
• İndirme işleminin ardından yükleme yapılması gerekir.
• Yüklemeden sonra uygulamaya giriş yaparak grafik kodlama işlemleri yapılabilir.

Yaşları küçük olan kullanıcıların profesyonel kodlama ve yazılım alanına hakim olması için tercih edilebilecek Mblock uygulamasını ücret ödemeden yükleyebilirsiniz. Program hakkında bilgi almak için Mblock platformunun resmi internet sitesini tercih edebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için ücretsiz bağlantıları takip edebilirsiniz. Hem amatör hem de profesyonel kullanıma uygun olan uygulama hakkındaki tüm ayrıntılara pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Mblock Nasıl İndirilir?

Henüz geliştirmeleri devam eden uygulamalar arasında yer alan Mblock ile pratik kodlamalar yapmak mümkündür. Mblock 3 veya Mblock 5 Beta sürümlerini ücretsiz bir şekilde indirdikten sonra farklı cihazlarınızdan kodlama yapabilirsiniz. Uygulamayı indirmek isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı alternatifler vardır. Ek programlara gerek kalmadan programlama yapabileceğiniz Mblock yazılımını farklı amaçlar için kullanabilirsiniz.

İnteraktif özelliklere sahip olan uygulama online bir şekilde kullanılabildiği gibi çevrimdışı kullanım özelliğiyle de çalışabilir. Grafik kodlama avantajlı ile birlikte oldukça kullanışlı olan uygulamayla önemli avantajlar elde etmek mümkündür. Bilgisayarlarda çalışan uygulamayı indirmek için ücretsiz bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz. Myblock nasıl indirilir? İndirme işlemi için bağlantı adreslerine tıklamanız yeterlidir. İndirdikten sonra pratik bir şekilde yükleme yapabilirsiniz. Online kullanım için Myblock platformuna kayıt olunması gerekmektedir.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
Unity Web Player

Unity Web Player

Unity Web Player, 3 boyutlu oyunları internet tarayıcınız üzerinde oynama imkanı sunan bir yazılımdır.

    1MB| Ücretsiz| Windows
wps office suite indir

WPS Office Free

WPS Office Suite Free, Presentation, Spreadsheet ve Writer uygulamalarından oluştuğu için MS Office Word, Excel ve Power Point'e rakip oluşturulan bu uygulamalar MS Office'e ait olan tüm uygulamaları desteklemektedir.

    146MB| Ücretsiz| Windows
Reminder - Alarm Programı indir

Reminder – Alarm Programı 2.0

Bilgisayar başında çalışan insanların ortak şikayetlerinden biri de işe dalıp yapılması gereken bir başka işi unutmaktır. Bunun için reminder alarm programı indirip yükleyerek sizin unuttuğunuz işleri bilgisayarınızın hatırlatmasını sağlayabilirsiniz.

    4.6MB| Ücretsiz| Windows

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?