microsoft teams indir Microsoft Teams İndir

Microsoft Teams sayesinde iş toplantıları düzenleyebilir veya öğrencilerinize eğitimler verebilirsiniz.

Boyut: 103.1 MBLisans : Ücretsiz
Platform: Windows
Yayımcı: Microsoft
Kategori:Chat Sohbet
Ekleyen: Kadir
Tarih: 6 Şubat 2021

Dijitalleşen dünyamızda birçok çalışmanın online olarak yürütüldüğü bir süreç bulunmaktadır. Özellikle pandemi sürecinde birçok çalışmanın online yürütülmesi ile Microsoft Teams nedir gibi araştırmalar da yapılmaktadır. 2016 yılında kullanıma sunulan Microsoft’un online görüşme platformu olan Teams de bu süreçte daha çok dikkat çekmiştir. Microsoft Office programlarına entegre bir şekilde çalışan bu uygulamalar ile online toplantılar, sohbetler, iş görüşmeleri ve online dersler – sınavlar gibi birçok işlem gerçekleştirilmektedir.
Microsoft Teams özellikle geçtiğimiz yıl başlayan pandemi ile daha bir önem kazanan online görüşme platformları arasında ayrı bir yere sahiptir. Zira öğrencisinden çalışanına eğitimcisinden işletmecisine hepimizin kullandığı Office 365 programları ile entegre özelliklere sahip bu program birçok kolaylık sağlamaktadır. Böylece iş toplantıları ve eğitim çalışmalarını bulunduğumuz yerden bir bağlantı ile kolayca takip etmek de mümkün olmaktadır.

Microsoft Teams – Uzaktan Toplantı Programı

Günümüzün popüler online görüşme uygulamaları olan Microsoft Teams gerek web tarayıcıları üzerinden gerekse Android ve İOS cihazlar üzerinden erişim imkanı sağlamaktadır. Bu uygulamaya mobil cihazlardan erişmek istediğinizde Google Play Store veya Apple Store üzerinden cihazınıza uygun Microsoft Teams indir seçeneğini kullanabilirsiniz. Uygulamayı edinerek kullanmaya başlayabilirsiniz.
Ayrıca Microsoft Teams uygulamasına bilgisayarlarınızdaki Microsoft Store Mağazası üzerinden ve web tarayıcıları üzerinden de erişebilirsiniz. Bilgisayarınızda Microsoft Teams uygulamasını kullanmak için öncelikle kurulumu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sonrasında giriş yaparak programı kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer Office 365 lisansına sahipseniz uygulamanın bütün özelliklerini ücretsiz kullanabilirsiniz.

Microsoft Teams Giriş

Microsoft Teams uygulamasını kullanmak istediğiniz cihazınıza indirdikten sonra giriş yapmanız gerekmektedir. Microsoft Teams uygulamasına giriş yapmak için uygulamanın desteklediği mail adresine sahip olmanız önem ifade etmektedir. Uygulamaya sahip olduktan sonra geçerli bir mail adresi ve parola ile kayıt oluşturabilir ve sonrasında kullanmaya başlayabilirsiniz. Microsoft Teams uygulamasını yeni kullanmaya başlayan kullanıcılar için eğitim modülü de bulunmaktadır. Microsoft Teams uygulaması ile;

• Görüntülü veya sesli sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.
• İş toplantılarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
• Online eğitimler ve dersler yapabilir, katılabilirsiniz.
• Periyodik olarak görüşeceğiniz topluluklar için bir kanal oluşturabilirsiniz.
• Ekibinizle dosyalar ve etkinlikler paylaşarak ortak çalışmalar yürütebilirsiniz.
• Alarm ile yaklaşan çalışmaları takip edebilirsiniz.

Microsoft Teams Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams uygulamasına giriş yaptıktan sonra belirtilen çalışmaları ve daha fazlasını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra Microsoft Teams İpuçları üzerinden temel fonksiyonlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bununla birlikte Microsoft Destek hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Böylece aklınıza takılan sorulara cevap bulabilir ve uygulamanın kullanışlı özelliklerini keşfedebilirsiniz.

Microsoft Teams uygulamasının paneli sayılabilecek sol alandaki menüde Etkinlik, Chat, Takım, Takvim, Aramalar ve Dosyalar gibi çeşitli butonlar bulunmaktadır. Uygulamanın temel fonksiyonları oldukça kolay erişilebilecek bir şekilde bu panelde bulunmaktadır. Microsoft Teams üzerinden bir görüşme başlatmak için Chat alanından yazışma, sesli veya görüntülü sohbet başlatabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus görüşme yapacağınız kişinin Microsoft Teams hesabına sahip olmasıdır.

Bununla birlikte Teams butonundan dahil edildiğiniz ve yöneticisi olduğunuz grupları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca buradan takımlarınızı oluşturabilir onları görüşmeler için davet edebilirsiniz. Yöneticisi olduğunuz gruplar için herkese ulaşacak mesajlar oluşturabilir ve etkinlikler planlayabilirsiniz. Bununla birlikte sizin planladığınız veya dahil edildiğiniz etkinlikler de Etkinlik alanında görüntülenmektedir.

Son olarak Microsoft Teams nasıl kullanılır sorusunu tamamlamak için Takvim ve Dosyalar alanları hakkında bilgi vereceğiz. Takvim alanı dahil olduğunuz etkinlikleri zamanlarına göre görüntülediği gibi Outlook uygulaması üzerindeki planlarınızı da göstermektedir. Dosyalar ise Teams üzerinden paylaşılan dokümanların ve One Drive hesabınızdaki dosyaların görüntülendiği alan olmaktadır.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
Firmatik Saat Ajanda indir

Firmatik Saat Ajanda

Firmatik saat ajanda içinde 3 ayrı fonksiyonu kullanabilirsiniz. Saat programı sayesinde alarm kurup, ajanda programı sayesinde günlük işlerinizle alakalı notlar tutabilirken, adres programı sayesinde de kişilerin adres ve telefon bilgilerini kaydedebilirsiniz.

    8MB| Ücretsiz| Windows
e-devlet indir

E-Devlet Kapısı

E-Devlet Kapısı sayesinde bir çok kurum ya da resmi daire işlemlerini takip edebilir, başvurular yapabilir veya sorgulamalar gerçekleştirebilirsiniz.

    Cihaza Göre Değişir| Ücretsiz| Android/iOS
revo uninstaller indir

Revo Uninstaller

Revo Uninstaller ile bilgisayarınızda bulunan programları herhangi bir kalıntı bırakmadan kaldırabilirsiniz. Ücretsiz ve Türkçe olan yazılım ayrıca kolay bir arayüze sahiptir.

    2,50MB| Ücretsiz| Windows