WhatsApp Business indir WhatsApp Business İndir

WhatsApp kuşkusuz dünyanın en çok kullanılan anlık sohbet uygulamalarından biri.

Boyut: Değişir Lisans : Ücretsiz
Platform: iOS / Android
Yayımcı: WhatsApp INC
Kategori: Sohbet
Ekleyen: Kadir
Tarih: 26 Ocak 2023

İlk çıktığında sadece yazışarak konuşmamıza olanak tanıyan WhatsApp günümüze kadar gelişerek sesli mesaj gönderme, görüntülü konuşma, konferans görüşmeleri yapma gibi imkanlar sunmaya başladı. Bunun dışında facebook ve instagram‘da olan hikaye özelliği gibi WhatsApp’ta da durum güncellemeleri yapılabiliyor.

WhatsApp Business Nedir?

WhatsApp tabi sadece birbirini tanıyan kişilerin kendi aralarında sohbet etmesine değil bir çok firmanın müşterilerine destek vermesi için kullanılan araçlardan biriydi. Bunun farkında olan uygulama “WhatsApp Business” isminde ki çıkarmış olduğu kurumsal whatsapp uygulaması ile firmaların ihtiyacı olan bir çok eksiği gidermiş oldu.

Bu uygulama sayesinde karşılama mesajı ve hazır cevaplar hazırlayabilir, ürün ve hizmetlerinizi ekleyebilir, kendinize WhatsApp üzerinde kurumsal bir profil oluşturabilirsiniz.

WhatsApp Business İndir – Kurumsal WhatsApp Uygulaması

Bu uygulama sayesinde WhatsApp’ta profil oluşturarak web sitenizin adresini, çalışma saatlerinizi, e-posta adresinizi, sabit numaranızı veya iş yeri adresinizi yayınlayabiliyorsunuz. Ayrıca en güzel özelliği ise size yazan bir müşteriye otomatik olarak bir cevap verme özelliği söz konusu. Örneğin size biri ilk defa yazdığında ona otomatik olarak “Merhaba, en kısa sürede dönüş sağlayacağız.” şeklinde karşılama mesajı gönderebiliyorsunuz.

Diğer güzel özelliği ise hazır mesajların olması. Bir çok hazır mesaj hazırlayıp bunlara komut verebiliyorsunuz. Örneğin verdiğiniz hizmetle ilgili bir bilgi vermeniz gerektiğinde /bilgi yazarak kişiye hızlıca verdiğiniz hizmet hakkında detaylı bilgi verebilirsiniz. Bunun dışında bir müşterinize hesap numarası vermeniz gerekiyorsa /banka yazıp gönderebilirsiniz.

Şimdilik yeni çıkmış olan uygulama zaman içinde ihtiyaç duyulan eksiklikleri belirleyerek güncellemeye ve yeni gelişmeler ile mutlaka karşımıza çıkmaya devam edecektir.

WhatsApp Business Web Nedir, Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Business Web, internet tarayıcısı yada WhatsApp PC uygulaması sayesinde bilgisayar ile kullanılabilir. Normal WhatsApp’ta olduğu gibi https://web.whatsapp.com adresinden WhatsApp Web internet sitesine girilebilir. Siteye girildiğinde karşınıza çıkacak olan QR kodu, telefonunuzdaki WhatsApp Business uygulamasında sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayarak “bağlı cihazlar” sekmesinden okutabilir ve WhatsApp’ınızı tarayıcı üzerinden açarak kullanabilirsiniz.

WhatsApp Business Özellikleri Nelerdir?

WhatsApp Business kullanarak işletme profili ve katalog oluşturabilir, Facebook üzerinde reklam çıkartabilir, karşılama mesajı, uzakta mesajı ve hızlı cevaplar ekleyebilirsiniz. Özellikle kurumsal manada iş yeriniz, ürün ve hizmetleriniz için canlı destek vermek amacıyla WhatsApp business kullanıyorsanız işinizi büyük derecede kolaylaştırmanız mümkündür.

WhatsApp Business Ücretli mi?

WhatsApp Business için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Meta şirketi WhatsApp için herhangi bir ücret almamaktadır. Ancak gelecekte ek olarak eklenecek olan bazı özellikler belki makul bir ücret karşılığında sunulabilir. Bu konuda şu an için herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

WhatsApp Business Nasıl Kurulur?

WhatsApp Business kurmak için herhangi bir teknik bilgiye gerek yoktur. Üst kısımda Android ve ios için eklediğimiz butonlara tıklayarak play google veya app store aracılığıyla işletim sisteminiz neyse WhatsApp business uygulaması sayfasına gidebilir ve cihazınıza kolayca kurabilirsiniz.

Uygulama yüklendikten sonra telefon numaranız ile giriş yapabilir ve hemen WhatsApp business kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp business içeriği 26.01.2023 tarihinde saat 23:24’te Kadir kullanıcısı tarafından güncellenmiştir.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
wise care 365 indir
Wise Care 365

Wise Care 365, bilgisayarınızın performansını artırmanıza olanak tanıyan bir yazılımdır. Bilgisayarınızı temizler, korur ve kötü niyetli uygulamaların izniniz olmadan işlem yapmasına engel olur.

  16.80MB| Ücretsiz| Windows
mobildeniz indir
MobilDeniz Mobil Bankacılık Uygulaması

Denizbank'a ait olan MobilDeniz uygulaması ile bankacılık işlemlerinizi çok daha hızlı ve kolay şekilde yapabilirsiniz.

  Ücretsiz| iOS, Android
subwat surfers indir
Subway Surfers

2013 yılında piyasaya çıkarak neredeyse tüm dünya üzerinde popüler bir hale gelen Subway Surfers mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir macera oyunudur.

  Değişir| Ücretsiz| Windows / iOS / Android
trendyol
Trendyol

Evden alışverişin en kolay yolu! Trendyol uygulaması sayesinde alışveriş keyfini katlayabilirsin.

  Ücretsiz| iOS / Android
Pool Billiards Pro indir
Pool Billiards Pro

Android ve iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz bilardo oyunudur.

  3.20MB| Ücretsiz| iOS / Android
proton vpn indir
ProtonVPN

ProtonVPN, gizliliğinizi koruman için geliştirilmiş ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş bir VPN programıdır.

  17MB| Ücretsiz| Win / Android / iOS
youcam perfect indir
YouCam Perfect

YouCam Perfect, sevdiğiniz fotoğraflara çeşitli efektler uygulamak için tasarlanmış bir fotoğraf düzenleme aracıdır.

  Ücretsiz| iOS / Android
Namaz Vakitleri Uygulaması İndir
Namaz / Ezan Vakti – Namaz Vakitleri Uygulaması

Diyanet işleri başkanlığı tarafından hazırlanan uygulama sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun namaz vaktini öğrenebileceksiniz.

  Değişir| Ücretsiz| Android / iOS
Uyap Döküman Editör indir
Uyap Döküman Editör

Uyap Döküman Editör, UYAP'tan indirdiğiniz UDF formatında ki dosyaları windows ve android cihazlarınızda görüntülemenizi sağlar.

  8.20MB| Ücretsiz| Windows
mozilla firefox indir
Mozilla Firefox

Mozilla Firefox, internet üzerinde çok daha hızlı, güvenilir ve gizli gezinmesini sağlayacak ücretsiz bir web tarayıcısıdır. Üstelik 2000'den fazla reklam takipçisinden sizi koruyarak daha rahat bir gezinti sunmaktadır.

  51.8MB| Ücretsiz| Windows / Android