lol indir Lol İndir

E-spor sektörünün gelişmesiyle birlikte adından sık sık söz ettiren Lol, online strateji oyunudur. Oyunun içerisinde yer alan kahramanları yöneten oyuncular, 5’e 5 takım savaşlarında galip gelmeye çalışır.

Boyut: 1.89 GBLisans : Ücretsiz
Platform: Windows, Android, iOS
Yayımcı: Riot Games
Kategori:
Ekleyen: Ece Karabulut
Tarih: 4 Ocak 2021

Teknolojinin hız kesmeden gelişmesiyle birlikte elektronik cihazların kullanım sayısı da artış göstermektedir. Günümüzde birçok ev ve iş yerinde bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi cihazlar aktif olarak kullanılmaktadır. Lol nedir? Geçmiş yıllardan beri insanların eğlenmek için tercih ettiği bilgisayar oyunları da gelişmeye devam ediyor. Grafik ve performans gibi özelliklerin geliştirilmesinin ardından dünya genelinde yoğun olarak oynanan popüler oyunlar öne çıkıyor. Popüler bilgisayar oyunları söz konusu olduğunda öne çıkan oyunlardan biri de Lol ismi verilen online oyundur.

E-spor sektörünün gelişmesiyle birlikte adından sık sık söz ettiren Lol, online strateji oyunudur. Oyunun içerisinde yer alan kahramanları yöneten oyuncular, 5’e 5 takım savaşlarında galip gelmeye çalışır. Kırmızı ve mavi takımdan oluşan rakiplerin birbirleriyle heyecan dolu mücadelesi şeklinde geçen oyunun birbirinden farklı özellikleri vardır. Kahramanların kendilerine özgün savaş yetenekleri ve özel kostümlerle birlikte oldukça eğlenceli bir oyun olan Lol, 7’den 70’e kız erkek birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

League of Legends (LOL) İndirme

Bilgisayarında Lol oyununu oynamak isteyen kullanıcılar tarafından merak edilen bazı konular bulunmaktadır. Bilgisayara internet üzerinden indirilerek kurulan oyunun indirme ve klasör boyutu farklılık göstermektedir. Çeşitli platformlar ve Lol internet sitesi üzerinden indirilen launcher isimli programla giriş yapılan oyunun klasör boyutunun 25 ve 40 GB arasında değişiklik gösterdiği bilinmektedir.

Lol, yapımcıları tarafından her hafta güncellenen bir oyun olduğu için belirli dönemlerde indirme yapılması gerekmektedir. Güncellemenin indirilmesi için oyunun uygulamasına giriş yapmak yeterlidir. Her hafta yapılan güncellemelerle birlikte oyunun boyutu yükselebilmektedir. Eski oyun dosyalarının fazla yer kaplamamasını isteyen kişiler, senede bir kere oyunu kaldırıp yeniden yükleyebilir.

League of Legends (LOL) Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?

Dijital eğlence çağında bilgisayarlar üzerinden oynanabilecek birçok oyun bulunmaktadır. Son dönemlerde e-spor sektörünün yaygınlaşmasıyla birlikte en çok tercih edilen oyunlar arasında yer alan Lol, farklı cihazlar üzerinden oynanabilir. Lol nerelerde kullanılır? Oyunun bazı özellikleri bilgisayarlarda oynamaya elverişli olduğu için henüz mobil uygulamalardan verim alınamamıştır. İnternet kafe ve oyun salonlarının yanı sıra kişisel bilgisayarlarda da Lol oynamak mümkündür.

Lol isimli oyunun yüksek oranda gelişmesine sebep olan alanlardan biri de e-spor sektörüdür. Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi önemli kulüplerin de belirli dönemlerde Lol e-spor takımı olmuştur. Oldukça sevilen bir alan olan e-sporda da Lol oyunu oynanmaktadır. Twitch ve youtube isimli platformlarda canlı yayın yapan kişiler tarafından da Lol oyunu kullanılmaktadır.

League of Legends (LOL) Hangi Bilgisayarlar Kaldırır?

Son zamanların en sevilen bilgisayarlar oyunlarından biri olan League Of Legends, farklı bilgisayarlarda rahat bir şekilde oynanabilir. Lol’u hangi bilgisayarlar kaldırır?  Lol oyunun oynanması için bazı sistem gereksinimleri bulunmaktadır. 14 GB boyutunda bir oyun olan Lol, Windows 7 ve sonrası işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Oyunun çalışması için minimum 3 GHz işlemci ve 1 GB belleğe ihtiyaç duyulmaktadır. Shader 2.0 uyumlu ekran kartı ile oyun çalıştırılabilir. Oyunun ilk dosya boyutu 14 GB olduğu için bu boyuttaki bir sabit disk alanı yeterli olacaktır. Güncellemeler geldikçe daha fazla dosya boyutuna yer olabileceği için belirli oranlarda yer ayrılması önemlidir. DirectX9 uyumlu ses kartı ile birlikte oyunu sorunsuz bir şekilde oynamak mümkündür.

League of Legends (LOL)  Eğitime Nasıl Girilir?

Popüler bir online strateji olan Lol oyununu oynamak isteyen kişiler için eğitim modu bulunmaktadır. Eğitim moduna giriş yapmak isteyen kişilerin ilk olarak oyunu indirmesi ve yüklemesi gerekmektedir. Lol eğitime nasıl girilir? Oyuna giriş yaptıktan sonra menü bölümünde yer alan eğitim sekmesindeki talimatların uygulanması yeterli olacaktır. Oyuncular, tecrübe kazanmak için istediği kadar eğitim yapabilmektedir.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
trafik tescil formu

Veresiye Defteri Pro

Veresiye Defteri Pro, bakkal, market veya benzeri küçük işletme ve esnaflar için hazırlanmış, kullanıcı dostu veresiye takip ve yönetim programıdır.

    9.9MB| Deneme| Windows
subwat surfers indir

Subway Surfers

2013 yılında piyasaya çıkarak neredeyse tüm dünya üzerinde popüler bir hale gelen Subway Surfers mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir macera oyunudur.

    Değişir| Ücretsiz| Windows / iOS / Android
Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir

Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir

Bugün bize gelen bir SMS oldu ve içeriği tam da başlıkta olduğu gibi