lol indir Lol İndir

E-spor sektörünün gelişmesiyle birlikte adından sık sık söz ettiren Lol, online strateji oyunudur. Oyunun içerisinde yer alan kahramanları yöneten oyuncular, 5’e 5 takım savaşlarında galip gelmeye çalışır.

Boyut: 1.89 GB Lisans : Ücretsiz
Platform: Windows, Android, iOS
Yayımcı: Riot Games
Kategori:
Ekleyen: Ece Karabulut
Tarih: 4 Ocak 2021

Teknolojinin hız kesmeden gelişmesiyle birlikte elektronik cihazların kullanım sayısı da artış göstermektedir. Günümüzde birçok ev ve iş yerinde bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi cihazlar aktif olarak kullanılmaktadır. Lol nedir? Geçmiş yıllardan beri insanların eğlenmek için tercih ettiği bilgisayar oyunları da gelişmeye devam ediyor. Grafik ve performans gibi özelliklerin geliştirilmesinin ardından dünya genelinde yoğun olarak oynanan popüler oyunlar öne çıkıyor. Popüler bilgisayar oyunları söz konusu olduğunda öne çıkan oyunlardan biri de Lol ismi verilen online oyundur.

E-spor sektörünün gelişmesiyle birlikte adından sık sık söz ettiren Lol, online strateji oyunudur. Oyunun içerisinde yer alan kahramanları yöneten oyuncular, 5’e 5 takım savaşlarında galip gelmeye çalışır. Kırmızı ve mavi takımdan oluşan rakiplerin birbirleriyle heyecan dolu mücadelesi şeklinde geçen oyunun birbirinden farklı özellikleri vardır. Kahramanların kendilerine özgün savaş yetenekleri ve özel kostümlerle birlikte oldukça eğlenceli bir oyun olan Lol, 7’den 70’e kız erkek birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

League of Legends (LOL) İndirme

Bilgisayarında Lol oyununu oynamak isteyen kullanıcılar tarafından merak edilen bazı konular bulunmaktadır. Bilgisayara internet üzerinden indirilerek kurulan oyunun indirme ve klasör boyutu farklılık göstermektedir. Çeşitli platformlar ve Lol internet sitesi üzerinden indirilen launcher isimli programla giriş yapılan oyunun klasör boyutunun 25 ve 40 GB arasında değişiklik gösterdiği bilinmektedir.

Lol, yapımcıları tarafından her hafta güncellenen bir oyun olduğu için belirli dönemlerde indirme yapılması gerekmektedir. Güncellemenin indirilmesi için oyunun uygulamasına giriş yapmak yeterlidir. Her hafta yapılan güncellemelerle birlikte oyunun boyutu yükselebilmektedir. Eski oyun dosyalarının fazla yer kaplamamasını isteyen kişiler, senede bir kere oyunu kaldırıp yeniden yükleyebilir.

League of Legends (LOL) Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?

Dijital eğlence çağında bilgisayarlar üzerinden oynanabilecek birçok oyun bulunmaktadır. Son dönemlerde e-spor sektörünün yaygınlaşmasıyla birlikte en çok tercih edilen oyunlar arasında yer alan Lol, farklı cihazlar üzerinden oynanabilir. Lol nerelerde kullanılır? Oyunun bazı özellikleri bilgisayarlarda oynamaya elverişli olduğu için henüz mobil uygulamalardan verim alınamamıştır. İnternet kafe ve oyun salonlarının yanı sıra kişisel bilgisayarlarda da Lol oynamak mümkündür.

Lol isimli oyunun yüksek oranda gelişmesine sebep olan alanlardan biri de e-spor sektörüdür. Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi önemli kulüplerin de belirli dönemlerde Lol e-spor takımı olmuştur. Oldukça sevilen bir alan olan e-sporda da Lol oyunu oynanmaktadır. Twitch ve youtube isimli platformlarda canlı yayın yapan kişiler tarafından da Lol oyunu kullanılmaktadır.

League of Legends (LOL) Hangi Bilgisayarlar Kaldırır?

Son zamanların en sevilen bilgisayarlar oyunlarından biri olan League Of Legends, farklı bilgisayarlarda rahat bir şekilde oynanabilir. Lol’u hangi bilgisayarlar kaldırır?  Lol oyunun oynanması için bazı sistem gereksinimleri bulunmaktadır. 14 GB boyutunda bir oyun olan Lol, Windows 7 ve sonrası işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Oyunun çalışması için minimum 3 GHz işlemci ve 1 GB belleğe ihtiyaç duyulmaktadır. Shader 2.0 uyumlu ekran kartı ile oyun çalıştırılabilir. Oyunun ilk dosya boyutu 14 GB olduğu için bu boyuttaki bir sabit disk alanı yeterli olacaktır. Güncellemeler geldikçe daha fazla dosya boyutuna yer olabileceği için belirli oranlarda yer ayrılması önemlidir. DirectX9 uyumlu ses kartı ile birlikte oyunu sorunsuz bir şekilde oynamak mümkündür.

League of Legends (LOL)  Eğitime Nasıl Girilir?

Popüler bir online strateji olan Lol oyununu oynamak isteyen kişiler için eğitim modu bulunmaktadır. Eğitim moduna giriş yapmak isteyen kişilerin ilk olarak oyunu indirmesi ve yüklemesi gerekmektedir. Lol eğitime nasıl girilir? Oyuna giriş yaptıktan sonra menü bölümünde yer alan eğitim sekmesindeki talimatların uygulanması yeterli olacaktır. Oyuncular, tecrübe kazanmak için istediği kadar eğitim yapabilmektedir.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
exaradyo
EXARadyo

EXARadyo, terkon yazılım tarafından 2007 yılında hazırlanmaya başlanıp, günümüze kadar geliştirilmesine devam edilen ücretsiz ve tam sürüm bir online radyo dinleme programıdır.

  2.7MB| Ücretsiz| Windows
scratch indir
Scratch

Son dönemlerin en çok söz edilen ve kullanılan uygulamalarından biri olan Scratch uygulaması genel olarak bir grafik programlama dili olarak tanımlanabilmektedir.

  Cihaza Göre Değişir| Ücretsiz| iOS / Android
Google Password Checkup
Google Password Checkup

Google Password Checkup, tarayıcınızda kayıtlı olan ya da olmayan şifrelerinizi herhangi bir şekilde çaldırdığınız durumda size haber vererek uyarmaktadır.

  1.18MB| Ücretsiz| Windows
Filestar indir
Filestar

Bir format değiştirme programı olan Filestar, dosya dönüştürmek için zaman harcayanların yardımına koşuyor.

  0.24MB| Ücretsiz| Windows
Subway Surfers 1 Milyarı Geçti
Subway Surfers 1 Milyarı Geçti

2013 yılında akıllı cihazlarımıza giriş yapan Subway Surfers oyunu play store mağazalarında 1 milyar indirmeyi geçti!

kcleaner indir
KCleaner

Sabit diskinizde yer alan tüm gereksiz dosyaları tamamen temizlemenize olanak tanıyan KCleaner böylece hem sisteminizi rahatlatarak yüksek performans almanızı hem de disk alanı açmanızı sağlamaktadır.

  3.7MB| Ücretsiz| Windows
Rainway indir
Rainway

Rainway, bilgisayar oyunlarınızı android ve ios işletim sistemine sahip olan akıllı cihazlarınızda oynamanıza imkan tanıyan gelişmiş bir yazılımdır.

  76MB| Ücretsiz| Windows
drivereasy-indir
DriverEasy

DriverEasy programını kullanarak windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarınızda mevcut donanımlarınızın sürücülerini güncelleyebilir, yedekleyebilir ve tekrar yükleyebilirsiniz.

  5MB| Demo| Windows
GOM Player
GOM Player

Gom Player, tüm medya dosyalarınızı rahat bir şekilde açarak oynatabileceğiniz bir programdır.

  24,50MB| Ücretsiz| Windows
Fraps indir
Fraps

Ekran görüntüsü ve video çekme aracı olan Fraps, daha çok oyuncuların kullandığı bir program olmaktadır.

  2.4MB| Demo| Windows