imzager indir İmzager MİM İndir

İmzager programı e-imza oluşturulmasını ve daha önceden elektronik imza ile oluşturulmuş dokümanlar üzerinde ki imzaların görüntülenmesini, imza eklenmesini ve imzaları yönetmeye yarayan yardımcı bir programdır.

Boyut: 52.4MbLisans : Ücretsiz
Platform: Windows
Yayımcı: kamusm.gov.tr
Kategori:Yardımcı Araç.
Ekleyen: Kadir
Tarih: 26 Kasım 2021

Günümüzde gerek bireysel gerekse kurumsal olarak oldukça fazla artış gösteren bilgisayar kullanımı ile özellikle kurum ve kuruluşlar iş süreçlerini elektronik ortama taşıdıklarından kağıt kullanımında da oldukça azalma gözlemlenmektedir. Hal böyle olunca ıslak imzanın yerini elektronik imza almıştır. Elektronik imza ile dokümanlar elektronik ortamda imzalanarak, orjinalliği bozulmadan saklanmaktadır. Günümüzde e-imza uluslararası standartlarda tanımlanmış ve kanuni olarak da geçerlilik kazanarak güvenlik aracı haline gelmiş bulunmaktadır.

İmzager programı e-imza oluşturulmasını ve daha önceden elektronik imza ile oluşturulmuş dokümanlar üzerinde ki imzaların görüntülenmesini, imza eklenmesini ve imzaları yönetmeye yarayan yardımcı bir programdır. İmzager uygulaması elektronik imza uygulamaları geliştiren yazılımcılara yönelik geliştirilmiştir.

Güvenlik İhtiyaçları
Elektronik ortamdaki belgelerin basit ve gelişmiş imza formatlarında imzalanması
Elektronik imzalı dokümanların imzalarının görüntülenmesi ve dogrulanabilmesi
Kolayca kurulabilme ve yönetilebilme
Üst düzey güvenlik için akıllı kart ve çubuk kullanabilme
Güvenlik altyapısıyla uyum içinde çalışma
Çeşitli imzalama standartlarını destekleme ( E-Yazışma, CAdES, XAdES ve PAdES)
İmzager E-İmza Çözümü
İmzager uygulaması her türlü elektronik belgenin ETSI TS 101 733 CADES ve ETSI TS 101 903 XADES standartlarında tanımlı basit ve gelişmiş imza formatlarında imzalanmasını ve imzalı dokümanların imza bilgilerinin görüntülenip doğrulanabilmelerini sağlar. Ek olarak E-Yazışma sürüm 1.0 paket yapısında imza oluşturma ve imza görüntüleme destegi ve ETSI TS 102 778 PAdES standardında basit ve zaman damgalı imza oluşturabilmeyi saglar.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
KapanSusam indir

KapanSusam

Kapansusam, bilgisayarınızın belirlediğiniz bir süre sonra otomatik olarak kapanmasını sağlayan küçük ve kullanışlı bir yazılımdır.

    855KB| Ücretsiz| Windows
trafik tescil formu

TRSoft Adres Etiket

TRSoft Ades Etiket programını adres defteri, ajanda, rehber, etiket basımı ve post it olarak kullanabilirsiniz.

    26.2MB| Ücretsiz| Windows