e-devlet indir E-Devlet Kapısı İndir

E-Devlet Kapısı sayesinde bir çok kurum ya da resmi daire işlemlerini takip edebilir, başvurular yapabilir veya sorgulamalar gerçekleştirebilirsiniz.

Boyut: Cihaza Göre DeğişirLisans : Ücretsiz
Platform: Android/iOS
Yayımcı: T.C. Cumhurbaşkanlığı DDO
Kategori:Resmi İşlemler
Ekleyen: Kadir
Tarih: 22 Ocak 2021

Devlet kurumlarıyla ilgili işlemlerin dijital ortamda yapılmaya başlanmasıyla birlikte önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Birçok devlet kurumunun e-devlet sistemine geçiş yapmasıyla birlikte vatandaşlar tarafından farklı araştırmalar yapılıyor. Sisteme giriş için web tarayıcıları ve e-devlet indir seçenekleri tercih edilebilir. E-devlet sistemine giriş yaparak farklı kurum işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların yapması gereken bazı işlemler vardır. Bilgisayarların yanı sıra tabletler ve akıllı telefonlarda bulunan web tarayıcıları üzerinden e-devlet sistemine güvenli ve hızlı bir şekilde giriş yapmak mümkündür.

Web tarayıcıların yanı sıra mobil uygulamalar üzerinden de e-devlet sistemine giriş yapılarak farklı işlemler gerçekleştirilebilir. Özel olarak geliştirilen mobil uygulamayla birlikte e-devlet hesaplarına cep telefonlarından hızlı bir şekilde giriş yapmak mümkündür.

Uygulama mağazalarında bulunan e-devlet uygulaması APK indirme yöntemiyle de kurulabilir. Cep telefonlarınıza indirebileceğiniz APK dosyasını güvenli bir şekilde yükledikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için ilk olarak şifre almanız gerekmektedir.

E-Devlet Şifresi Alma

Devlet kurumlarıyla ilgili işlemlerin yapılabileceği online e-devlet sistemine giriş için şifre bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. E-devlet şifresi alma konusunda birçok araştırma yapılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, farklı işlemleri gerçekleştirdikten sonra şifre alabilir. Şifre almak isteyen kişilerin yapması gereken işlemler şu şekildedir;

• En yakın PTT şubesine başvuru yapılmalıdır.
• PTT şubeleri üzerinden belirli bir ücret karşılığı alınan şifre ile birlikte sisteme giriş yapılabilir.
• TC kimlik numarası ve şifre bilgileriyle giriş yaptıktan sonra yeni şifre belirlenmelidir.

Kullanıcıların yeni şifre belirleme işlemi esnasında dikkatli bir şekilde hareket etmesi gerekir. Sistemin belirlediği şartlara uygun şifreler belirlendikten sonra unutulamaması için güvenli bir şekilde not edilmesi gerekmektedir. Şifre bilgilerini alan kişiler, uygulamaya giriş yaparak farklı işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir.

E-devlet sistemi üzerinden mezuniyet belgesi, sigorta, sicil ve askerlik durum belgesi gibi sorgulama işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. Sisteme giriş yapılarak farklı belgelerin indirme işlemi de yapılabilir. E-devlet şifresini unutan kişiler, sistemde yer alan şifremi unuttum sekmesi üzerinden yeni şifre oluşturabilir.

E-Devlet Giriş

Hayatın birçok alanında dijitalleşmeye geçilmesiyle birlikte devlet kurumu işlemleri de internet üzerinden yapılmaya devam ediyor. E-devlet sistemiyle birlikte birçok kurum işlemini internet üzerinden hızlı, güvenli ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. E-devlet giriş işlemleri için şifre ve TC kimlik numarası bilgileri yeterli olacaktır. Bu bilgilerle sisteme giriş yapan kullanıcılar, istediği kurum işlemini gerçekleştirebilir.

Birbirinden farklı bakanlıkların farklı birimlerinin online olarak hizmet verdiği E-devlet sistemine giriş için farklı alternatifler bulunmaktadır. Hem web tarayıcıları hem de mobil uygulama üzerinden güvenli bir şekilde erişim sağlamak mümkündür. Kullanıcılar, PTT üzerinden e-devlet giriş şifrelerini aldıktan sonra istedikleri alternatifi tercih ederek sisteme erişim sağlayabilir. Mobil uygulamayı tercih etmek isteyen kullanıcılar için alternatif bağlantı adresleri bulunmaktadır.

E-Devlet HES Kodu

Pandemi süreciyle birlikte vatandaşların hayatına giren uygulamalardan biri de HES kodu olarak öne çıkmaktadır. Şehirlerarası seyahat, AVM’lere giriş ve sınav işlemleri gibi birçok alanda ihtiyaç duyulan HES kodu e-devlet sistemi üzerinden alınabilir. HES kodu ile birlikte hayatın farklı alanlarındaki işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen HES kodunu almak isteyen kişilerin yapması gereken bazı işlemler vardır.

E-devlet sistemi üzerinden HES kodu almak isteyen kullanıcılar mobil uygulamayı tercih edebilir. Hayat Eve Sığar isimli uygulamaya e-devlet bilgileriyle giriş yapıldıktan sonra HES koduna ulaşmak mümkündür. Hem karekod şeklinde hem de yazılı olarak HES kodu almak için sisteme giriş yapmak yeterlidir. E-devlet HES kodu almak için web tarayıcıları veya mobil uygulama üzerinden e-devlet hesabınıza giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
Reminder - Alarm Programı indir

Reminder – Alarm Programı 2.0

Bilgisayar başında çalışan insanların ortak şikayetlerinden biri de işe dalıp yapılması gereken bir başka işi unutmaktır. Bunun için reminder alarm programı indirip yükleyerek sizin unuttuğunuz işleri bilgisayarınızın hatırlatmasını sağlayabilirsiniz.

    4.6MB| Ücretsiz| Windows
teracopy indir

TeraCopy

Teracopy, dosyalarınızı kopyalama ve taşıma işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapmanıza yardımcı olmaktadır.

    4.4MB| Ücretsiz| Windows
Google Chrome İndir

Google Chrome

Her internet kullanıcısı internette sörf yapmak, web tabanlı oyunları oynamak ve çeşitli internet işlemlerini yerine getirmek browser yani internet tarayıcısına ihtiyaç duymaktadır.

    Cihaza Göre| Ücretsiz| Windows / iOS / Android