hayat eve sığar uygulaması indir Hayat Eve Sığar İndir

T.C Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması ile bulunduğunuz bölgede ki kovid-19 yaygınlık durumunu / riskini görebilirsiniz. Aynı zamanda uygulama size kaç gün içinde, kaç kişiyle sosyal mesafeyi aştığınızı da göstermektedir.

Boyut: Cihaza göre Lisans : Ücretsiz
Platform: Android / iOS
Yayımcı: T.C Sağlık Bakanlığı
Kategori: Sağlık
Ekleyen: Kadir
Tarih: 22 Eylül 2020

T.C Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması ile bulunduğunuz bölgede ki kovid-19 yaygınlık durumunu / riskini görebilirsiniz. Aynı zamanda uygulama size kaç gün içinde, kaç kişiyle sosyal mesafeyi aştığınızı da göstermektedir.

Hayat eve sığar uygulaması ile içinde bulunduğumuz pandemi döneminde koronavirüsün (covid-19) nerede ne kadar yaygınlıkta olduğunu görebileceğiniz gibi yakınlarınızı ekleyerek onlarında risk durumunu kontrol edebilirsiniz.

Uygulamayı indirdiğinizde cep telefonunuz ile doğrulama yaparak size yöneltilen soruları cevaplayabilir ve böylece kovid-19’a dair herhangi bir şikayetiniz olup olmadığını anlayabilir ve uygulamanın bu cevaplara göre sizi nasıl davranacağınıza dair yönlendirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Ancak unutulmamalıdır ki bu öneriler asla kesin tanı ve teşhis anlamı taşımayıp yalnızca öneri niteliğindedir.

Bunun yanı sıra uygulama üzerinde hastane, eczane, market, ve durak ya da istasyonlar gibi ihtiyaç duyacağınız önemli noktaları bularak, ulaşabilir ve bulunduğunuz konumda ki risk haritasını görebilirsiniz.

Uygulamanın içinde yer alan Ailem bölümüne yakınlarınızı ekleyebilir, onlar izlemenizi kabul ettiği taktirde yakınlarınızın da bulunduğu konumun risk haritasını ayrıntılı görebilirsiniz.

HES Kodu Nedir?

HES (hayat eve sığar) kodu içinde bulunduğumuz salgın döneminde yapacağımız seyahatlerde veya kurum ziyaretlerimizde covid-19 riski taşıyıp taşımadığımızı paylaşmamızı sağlayan bir koddur.

Not: HES kodu seyahat izni yerine geçmemektedir. Seyahat izni için e-devlet’e giriş yaparak alabilirsiniz. Seyahat izni almak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

HES Kodu şehirlerarası seyahatinizi toplu taşıma araçları ile yapacaksanız kullanılır. Aynı araçta yolculuk yapan birinin test sonucu pozitif çıkarsa sizin bilgilendirilmeniz için mutlaka HES Kodu almanız istenir.

HES Kodu Nasıl Alınır?

HES Kodu 3 farklı yöntemle alınabilir.

1- Hayat Eve Sığar Uygulaması Kullanarak HES Kodu Alma

Uygulamanın ana sayfasında yer alan “Hes Kodlarım” menüsüne tıklayınız. Açılacak olan sayfada hem kendiniz hem de çocuklarınız için HES Kodu alabilirsiniz. Kendiniz için alacaksanız “HES Kodlarım” sayfasında altta yer alan “+Yeni Kod Ekle” butonuna dokununuz. Burada isterseniz alacağınız hes koduna bir isim verebilirsiniz. Hes kodunuz için tarih seçebilir ya da süresiz sekmesine dokunup devam ederek hes kodu oluşturabilirsiniz.

2- SMS İle HES Kodu Alma

2023 kısa numarasına göndereceğiniz SMS ile;
– HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek,
– TC kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan kişiler; HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. kimlik numarası, doğum yılı ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek,
– T.C. Kimlik veya Yabancı Kimlik (99,98,97 ile başlayan) Numarası bulunmayan kişiler için Pasaport bilgileri ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS göndererek,

E-Devlet Girişiyle HES Kodu Alma

E-Devlete girip hes kodu oluşturmak için BURAYA tıklayın. Açılacak olan bu sayfada HES kodu üretme, silme, listeleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

18 Yaş altı çocuklarınız için e-devlet üzerinden HES kodu oluşturabilirsiniz.

Hes Kodu Nasıl Kullanılır?

Oluşturduğunuz kod firma, kurum ya da kişilere iletilir ve kişinin kovid-19 riski taşıyıp taşımadığı sorgulanabilir.

Oluşturduğunuz HES kodlarını kişilerle doğrudan ya da uygulama üzerinden paylaşabilirsiniz. Kurum ya da kişiler HES kodunuzu sorgulayarak herhangi bir risk içerip içermediğinizi sorgulayabilir ve sonuçları görebilirler.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
Hill Climb Racing indir
Hill Climb Racing

En çok oynanan android oyunlarından biri olan Hill Climb Racing, engebeli bir arazide en uzak noktaya ulaşmak için mücadele verilen bir araba oyunudur.

  67MB| Ücretsiz| iOS / Android
trendyol satıcı paneli
Trendyol Satıcı Paneli

Trendyol Satıcı Paneli mobil uygulaması ile ürünlerinizi listeleyebilir, satış performansınızı ve siparişlerinizi kolayca takip edebilir, duyurularınızı anında görebilirsiniz.

  Ücretsiz| iOS / Android
Facebook Messenger
Facebook Messenger

Facebook messenger sayesinde facebook arkadaşlarınızla mesajlaşabilir, grup sohbetleri yapabilir ve bildirim alabilirsiniz. Ayrıca facebook messenger ile fotoğraf ya da benzeri dosyaları göndererek sesli ve görüntülü konuşabilirsiniz.

  66MB| Ücretsiz| Windows, iOS, Android
Browsec vpn free and unlimited vpn indir
Browsec VPN – Free and Unlimited VPN

Browsec VPN, kullanıcılara gizliliklerini koruma ve coğrafi sınırlamalar nedeniyle erişime kapatılan web siteleriyle bağlantı kurma imkanı sunar.

  Ücretsiz| Windows
DriverIdentifier indir
DriverIdentifier

DriverIdentifier, geniş bir sürücü veritabanıyla Windows için eksik ve güncel olmayan sürücüleri tespit edip güncellemenizi sağlayan bir araçtır.

  4.1MB| Ücretsiz / Reklamlı| Windows
splitcam indir
SplitCam

SplitCam, bilgisayarınıza bağlı olan web kamerasını aynı zamanda başka programlar ile kullanabilmenize olanak tanıdığı gibi efekt ekleyerek eğlenceli görüşmeler yapmanızı sağlamaktadır.

  49.40MB| Ücretsiz| Windows
Google Translate İndir
Google Translate (Çeviri)

Bildiğiniz gibi google translate, google tarafından geliştirilmiş ve tüm dünyada oldukça yaygın bir şekilde kullanılan çeviri aracıdır.

  Cihaza Göre| Ücretsiz| iOS / Android
folder lock indir
Folder Lock

Folder Lock kullanarak klasörlerinizi güvence altına alın, dosyalarınızı şifreleyin, yedekleyin ve taşınabilir sürücülerinizin güvenliğini sağlayın.

  Deneme | Windows
dopdf indir
doPDF

doPDF, ücretsiz ve Türkçe PDF dönüştürme programı olup 32 ve 64bit desteklemektedir. Not defteri, Excel, Word, Powerpoint ve Web sayfalarını tek tıkla PDF'e dönüştürebilirsiniz.

  49.46MB| Ücretsiz| Windows
NonStop e-Okul Resim Küçültme Programı indir
NonStop e-Okul Resim Küçültme Programı

Okul sektöründe kullanabileceğiniz kapsamlı ve işlevsel bir yazılım arıyorsanız, NonStop e-Okul sizin için ideal bir program olabilir.

  21MB| Ücretsiz| Windows