windows icon Windows 10 Wifi Şifresi ve Arama Çubuğuna Yazılmıyor

Ekleyen: Kadir Tarih: 8 Aralık 2020

Bazı Windows 10 kullanıcıları wifi şifresi, arama bölümü ve hatta excel‘e yazı yazamadıkları yönünde şikayetçi olabiliyorlar.

Bu problemin neden kaynaklandığı henüz bilinmemekle beraber bir kaç çözümü mevcut.

1. Çözüm Yolu
– Görev çubuğunun boş bir yerine sağ tıklayarak çıkan seçeneklerden “Görev Yöneticisi” tıklayın. (Görev yöneticisini isterseniz ctrl + alt + f4 tuş kombinasyonu ile de çıkan seçenekler içerisinden açabilirsiniz.)

– Açılan pencerede sol üst kısımdan “Dosya” > “Yeni Görevi Çalıştır” yolunu takip edin. (Dosya menüsünü göremiyorsanız açılan pencerede alt tarafta yer alan “Diğer Ayrıntılar” tıklayınız.

– “Yeni Görevi Çalıştır” dediğinizde çıkan kutucuğa “Powershell” yazın ve altında ki “Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur” seçeneğini işaretleyin.

$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + ‘\AppxManifest.xml’ ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest kodunu kopyalayın ve karşınıza gelecek olan ekrana “sağ tık” yaparak yapıştırın.

Sonrasında ENTER tuşuna basın.

İşlemler bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatarak yazmayı deneyin.

2. Çözüm Yolu
– “Win + S” tuşlarına beraber basın, çıkan arama kutucuğuna “CMD” yazın. Karşınıza gelecek olan “Komut İşlemi” satırına sağ tıklayarak, yönetici olarak çalıştırın. Gelecek olan siyah pencerede işlemci satırına “SFC/SCANNOW” yazın ve ENTER‘e basın. Sistem taraması %100 olduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak yazmayı tekrar deneyin.

3. Çözüm Yolu
Sorun düzelmediyse BURADA yer alan dosyayı indirerek zipten çıkartın. Çıkan “Allupdate.bat” isminde ki dosyaya sağ tık yaparak “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile çalıştırın. İşlem sona erdiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatıp, yazmayı tekrar test edin.

4. Çözüm Yolu
Win + S” tuşlarına beraber basın, çıkan arama kutucuğuna “CMD” yazın. Karşınıza gelecek olan “Komut İşlemi” satırına sağ tıklayarak, yönetici olarak çalıştırın. Gelecek olan siyah pencerede işlemci satırına aşağıda ki komutları sırasıyla yazın.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Hangi çözüm yoluyla problemin giderildiğini ziyaretçilerimize yardımcı olmak için yorum kısmından lütfen bildirin.