rufus indir Rufus İndir

Rufus, önyüklenebilir flash (USB) bellek hazırlamanıza olanak tanıyan, ücretsiz ve kuruluma ihtiyaç duymayan küçük bir yazılımdır.

Boyut: 1.1MB Lisans : Ücretsiz
Platform: Windows
Yayımcı: Akeo
Kategori: Sistem Araç.
Ekleyen: Kadir
Tarih: 25 Ocak 2023

Bilgisayar kullanıcıları için oldukça işlevsel bir uygulama olan Rufus, son dönemlerde sık sık tercih edilmeye devam ediyor. USB ve bellek türü sürücülerin yanı sıra hafıza kartlarının biçimlendirilmesi ve önyükleme özelliği kazanması için kullanılan Rufus uygulaması ile format atmak mümkündür.

Bilgisayarlarına format atmak için Rufus indir seçeneklerini araştıran birçok kişi bulunmaktadır.

Uygulamanın yapımcısı tarafından sürekli geliştirilen programla birlikte birçok işlemi profesyonel bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. Farklı işletim sistemlerine uyumlu olması sebebiyle öne çıkan program, internet üzerinden pratik bir şekilde indirilebilir.

Hem yüklemesi hem de kullanımı oldukça kolay olan Rufus ile kısa süreler içinde önyükleme dosyaları oluşturmak mümkündür. Bilgisayarında farklı hatalar ile karşı kalan kullanıcılar, elindeki .iso dosyalarını yardımcı programı kullanarak USB sürücülere yükleyebilir.

Rufus Yükle – Önyüklenebilir USB Bellek Hazırlama Programı

Biçimlendirme işlemlerinin ardından farklı cihazlar için format diski olarak kullanılabilecek USB sürücüler ile birçok işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

Windows 10, Windows 7 ve Windows 8 gibi farklı işletim sistemlerinin yüklenmesi için Rufus yazılımı tercih edilebilir.

Programın ücretsiz olması sebebiyle birçok kişi tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Kurulum gerektirmediği için pratik olan ve yüksek derecede bilgisayar bilgisine ihtiyaç duyulmayan program, farklı platformlar üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilir.

Alternatif web platformlarının yanı sıra Rufus internet sitesi üzerinden de indirme işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Rufus programını indirdikten sonra format dosyası oluşturmak isteyen kullanıcıların dikkat etmesi gereken noktalar vardır.

Rufus Kullanımı

Son dönemlerde bilgisayarlarını açamayan veya sorun yaşayan kişiler için USB bellek ile format atma yöntemleri öne çıkmaktadır. Geçmiş dönemlere oranla çok daha fazla kişi tarafından tercih edilen format atma yöntemleri hem hızlı hem de güvenlidir. USB bellek ile format atma söz konusu olduğunda öne çıkan disk yazdırma programlarından biri de Rufus isimli programdır.

Format için hazırlanan ISO dosyalarını USB belleklere yardımcı bir yazılım kullanmadan yüklemek mümkün değildir. Bu nedenle ön yükleme diski oluşturmak için Rufus kullanımı oldukça önemlidir.

Program kolay ve hızlı bir şekilde kullanılabilir. Rufus programını kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak programı cihazlarına indirmesi gerekir. Programı indiren kullanıcılar, herhangi bir Windows sürümü ISO dosyasına ihtiyaç duyacaktır. Rufus programının kullanımı şu şekildedir;

• Program başlatıldıktan sonra menüde bulunan “Aygıt” sekmesi seçilerek işlem yapılmak istenilen USB bellek belirlenir.
• Menüde yer alan “Seç” sekmesi tıklanarak yazdırılmak istenilen Windows ISO dosyası seçilir.
• Diğer ayarları değiştirmeden yazdırma işlemini başlatabilirsiniz.

Belirtilen işlemlerle birlikte kolay bir şekilde Windows ön yükleme belleği oluşturmak mümkündür. Rufus programını çalıştırırken ISO dosyasını yüklendikten sonra hasar kontrolü yapılması faydalı olacaktır. Program içerisinde yer alan kontrol sekmesiyle birlikte Windows ISO dosyasının uygun olup olmadığı test edilebilir.

Rufus Windows 10

Windows işletim sisteminin en yeni sürümü olan Windows 10, dünya genelinde binlerce kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Windows 10 işletim sistemine geçmek isteyen kişilerin kullandığı farklı uygulamalar bulunur. Kullanıcıların Windows 10 işletim sistemine geçiş için destek veren Microsoft’un desteği kaldırmasının ardından yardımcı programlar kullanılmaya başlanmıştır.

Bu programlardan biri olan Rufus ile kolay bir şekilde Windows 10 ön yükleme belleği oluşturmak mümkündür. Farklı işletim sistemlerine Rufus programını yükleyerek Windows 10 ISO dosyasını yükleyebilirsiniz.

Windows 10 işletim sistemine geçiş yapmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği Rufus programı, farklı işletim sistemlerinde de çalışabilmektedir. Rufus Windows 10 işletim sisteminde de güvenli bir şekilde çalıştığı için kolay ve güvenli bir şekilde biçimlendirme yapmak mümkündür. Rufus programını ücretsiz bir şekilde indirdikten sonra kısa süreler içinde ön yükleme belleği oluşturabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
display driver uninstaller indir
Display Driver Uninstaller

Display Driver Uninstaller aracını kullanarak kaldıramadığınız ekran kartı sürücüsünü herhangi bir kalıntı bırakmadan kaldırabilirsiniz.

  1.3MB| Ücretsiz| Windows
need for speed underground 2
Need For Speed Underground 2

Need For Speed Underground 2: isminden de belli olacağı üzere Need For Speed Underground serisinin ikinci oyunudur.

  345.9MB| Demo| Windows
HD Tune indir
HD Tune

HD Tune, bilgisayarınızın sabit diskini (HDD) tarayarak, oluşan bad sector gibi hataları ve diğer sağlık problemlerini sizlere gösteren küçük boyutlu ve kullanımı kolay bir yazılımdır.

  627KB| Ücretsiz| Windows
splitcam indir
SplitCam

SplitCam, bilgisayarınıza bağlı olan web kamerasını aynı zamanda başka programlar ile kullanabilmenize olanak tanıdığı gibi efekt ekleyerek eğlenceli görüşmeler yapmanızı sağlamaktadır.

  49.40MB| Ücretsiz| Windows
Multi Theft Auto San Andreas
Multi Theft Auto San Andreas

Multi Theft Auto (MTA), Grand Theft Auto: San Andreas adlı popüler bir video oyununun çok oyunculu modifikasyonunu (mod) sağlayan bir yazılımdır.

  Ücretsiz| Windows
virtual clonedrive indir
Virtual CloneDrive

Virtual CloneDrive programı sayesinde bilgisayarınızda bulunan ISO, IMG, UDF, BIN, CCD gibi popüler formatlara sahip kalıp dosyalarını tıpkı CD/DVD gibi çalıştırabilirsiniz.

  1.76MB| Ücretsiz| Windows
VingoQR indir
VingoQR

VingoQR, Erdem Cırık tarafından geliştirilerek kurulum gerektirmeyen bir QR kod oluşturma programı olup ücretsiz olarak kullanıma sunulan küçük bir yazılımdır.

  0.03MB| Ücretsiz| Windows
daemon tools lite indir
DAEMON Tools Lite

Daemon Tools İndir - Ücretsiz, hızlı ve pratik bir şekilde sanal disk oluşturarak CD ve DVD imajlarını çalıştırmanıza olanak tanımaktadır.

  Cihaza Göre| Reklamlı| Windows
Reminder - Alarm Programı indir
Reminder – Alarm Programı 2.0

Bilgisayar başında çalışan insanların ortak şikayetlerinden biri de işe dalıp yapılması gereken bir başka işi unutmaktır. Bunun için reminder alarm programı indirip yükleyerek sizin unuttuğunuz işleri bilgisayarınızın hatırlatmasını sağlayabilirsiniz.

  4.6MB| Ücretsiz| Windows
BTK GetContact ve Benzer 25 Uygulamayı İnceliyor
BTK GetContact ve Benzer 25 Uygulamayı İnceliyor

Geçtiğimiz günlerde özellikle sosyal medya üzerinde oldukça yayılan ve bu sayede popülerleşen GetContact ile beraber 25 benzer uygulama Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından incelemeye alındı.