rufus indir Rufus İndir

Rufus, önyüklenebilir flash (USB) bellek hazırlamanıza olanak tanıyan, ücretsiz ve kuruluma ihtiyaç duymayan küçük bir yazılımdır.

Boyut: 1.1MBLisans : Ücretsiz
Platform: Windows
Yayımcı: Akeo
Kategori:Sistem Araç.
Ekleyen: Kadir
Tarih: 9 Ocak 2021

Bilgisayar kullanıcıları için oldukça işlevsel bir uygulama olan Rufus, son dönemlerde sık sık tercih edilmeye devam ediyor. USB ve bellek türü sürücülerin yanı sıra hafıza kartlarının biçimlendirilmesi ve önyükleme özelliği kazanması için kullanılan Rufus uygulaması ile format atmak mümkündür. Bilgisayarlarına format atmak için Rufus indir seçeneklerini araştıran birçok kişi bulunmaktadır.

Uygulamanın yapımcısı tarafından sürekli geliştirilen programla birlikte birçok işlemi profesyonel bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. Farklı işletim sistemlerine uyumlu olması sebebiyle öne çıkan program, internet üzerinden pratik bir şekilde indirilebilir.
Hem yüklemesi hem de kullanımı oldukça kolay olan Rufus ile kısa süreler içinde önyükleme dosyaları oluşturmak mümkündür. Bilgisayarında farklı hatalar ile karşı kalan kullanıcılar, elindeki .iso dosyalarını yardımcı programı kullanarak USB sürücülere yükleyebilir.

Rufus İndir – Önyüklenebilir USB Bellek Hazırlama Programı

Biçimlendirme işlemlerinin ardından farklı cihazlar için format diski olarak kullanılabilecek USB sürücüler ile birçok işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Windows 10, Windows 7 ve Windows 8 gibi farklı işletim sistemlerinin yüklenmesi için Rufus yazılımı tercih edilebilir.

Programın ücretsiz olması sebebiyle birçok kişi tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Kurulum gerektirmediği için pratik olan ve yüksek derecede bilgisayar bilgisine ihtiyaç duyulmayan program, farklı platformlar üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilir. Alternatif web platformlarının yanı sıra Rufus internet sitesi üzerinden de indirme işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Rufus programını indirdikten sonra format dosyası oluşturmak isteyen kullanıcıların dikkat etmesi gereken noktalar vardır.

Rufus Kullanımı

Son dönemlerde bilgisayarlarını açamayan veya sorun yaşayan kişiler için USB bellek ile format atma yöntemleri öne çıkmaktadır. Geçmiş dönemlere oranla çok daha fazla kişi tarafından tercih edilen format atma yöntemleri hem hızlı hem de güvenlidir. USB bellek ile format atma söz konusu olduğunda öne çıkan disk yazdırma programlarından biri de Rufus isimli programdır. Format için hazırlanan ISO dosyalarını USB belleklere yardımcı bir yazılım kullanmadan yüklemek mümkün değildir. Bu nedenle ön yükleme diski oluşturmak için Rufus kullanımı oldukça önemlidir.

Program kolay ve hızlı bir şekilde kullanılabilir. Rufus programını kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak programı cihazlarına indirmesi gerekir. Programı indiren kullanıcılar, herhangi bir Windows sürümü ISO dosyasına ihtiyaç duyacaktır. Rufus programının kullanımı şu şekildedir;

• Program başlatıldıktan sonra menüde bulunan “Aygıt” sekmesi seçilerek işlem yapılmak istenilen USB bellek belirlenir.
• Menüde yer alan “Seç” sekmesi tıklanarak yazdırılmak istenilen Windows ISO dosyası seçilir.
• Diğer ayarları değiştirmeden yazdırma işlemini başlatabilirsiniz.

Belirtilen işlemlerle birlikte kolay bir şekilde Windows ön yükleme belleği oluşturmak mümkündür. Rufus programını çalıştırırken ISO dosyasını yüklendikten sonra hasar kontrolü yapılması faydalı olacaktır. Program içerisinde yer alan kontrol sekmesiyle birlikte Windows ISO dosyasının uygun olup olmadığı test edilebilir.

Rufus Windows 10

Windows işletim sisteminin en yeni sürümü olan Windows 10, dünya genelinde binlerce kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Windows 10 işletim sistemine geçmek isteyen kişilerin kullandığı farklı uygulamalar bulunur. Kullanıcıların Windows 10 işletim sistemine geçiş için destek veren Microsoft’un desteği kaldırmasının ardından yardımcı programlar kullanılmaya başlanmıştır. Bu programlardan biri olan Rufus ile kolay bir şekilde Windows 10 ön yükleme belleği oluşturmak mümkündür. Farklı işletim sistemlerine Rufus programını yükleyerek Windows 10 ISO dosyasını yükleyebilirsiniz.

Windows 10 işletim sistemine geçiş yapmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği Rufus programı, farklı işletim sistemlerinde de çalışabilmektedir. Rufus Windows 10 işletim sisteminde de güvenli bir şekilde çalıştığı için kolay ve güvenli bir şekilde biçimlendirme yapmak mümkündür. Rufus programını ücretsiz bir şekilde indirdikten sonra kısa süreler içinde ön yükleme belleği oluşturabilirsiniz.

Rufus resmi sitesi : https://rufus.ie/tr/

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
igdm-indir

IGDM

IGDM, instagram üzerinde gerçekleştirdiğiniz mesajlaşma işlemini bilgisayarınız üzerinden yapabilmenize olanak tanıyan ücretsiz bir yazılımdır.

    71.70MB| Ücretsiz| Windows
Hill Climb Racing indir

Hill Climb Racing

En çok oynanan android oyunlarından biri olan Hill Climb Racing, engebeli bir arazide en uzak noktaya ulaşmak için mücadele verilen bir araba oyunudur.

    67MB| Ücretsiz| iOS / Android
winrar

WinRAR

WinRAR Windows'un tüm sürümlerinde dosya sıkıştırmanıza olanak tanıyan bir program. Winrar ile resim, müzik dahil olmak üzere birçok formattaki dosya ve belgeyi sıkıştırabilir veya sıkıştırılmış olan dosyaları açabilirsiniz.

    2.1 MB| Ücretsiz| Windows