et işareti Et @ İşareti Nasıl Yapılır?

Ekleyen: Kadir Tarih: 26 Ocak 2023

Bilgisayarda, telefonda ve tablette @ et işareti nasıl yapılır? Et (@) işaretini yapabilmek için klavyede hangi tuşlara basmak gerekiyor. Tüm cihazlarınızda @ işareti yapabilmek için kullanmanız gereken tuş kombinasyonlarını bu yazımızda detaylı şekilde ele alacağız.

Çoğunlukla e-posta adreslerimizi yazarken veya sosyal medya sitelerinde başkalarını etiketler kullandığımız @ işareti aynı zamanda bazı emoji işaretlerinin de kısayolu olarak kullanılıyor. Bilgisayar, tablet ve telefon klavyelerinde @ işareti yapmak aslında oldukça kolay.

Et @ İşareti Nasıl Yapılır?

Apple’a ait olan Macbook bilgisayarlarda klavyenin en üstünde yer alan sayılardan 2 tuşuna shift ile aynı anda bastığınızda @ işareti ortaya çıkmaktadır. Kısacası Shift+2 tuş kombinasyonu ile @ işaretini yapabilirsiniz.

Windows işletim sisteminde Q klavye kullananlar AltGr tuşu ile beraber Q harfine (AltGr+Q) basarsa @ işareti oluşturmuş olur. Aynı zamanda dilerseniz Alt+6+4 veya CTRL+Alt+Q tuş kombinasyonuyla da elde edebilirsiniz.

Windows işletim sisteminde F klavye kullananlar Ctrl+Alt+F, Alt+6+4 veya AltGr+F tuş kombinasyonlarını kullanarak @ işaretini elde edebilirler.

Telefonlarda ve tablette ise klavyeyi açtığınızda klavyede yer alan 123 tuşuna basıp @ ve benzer bir çok özel ifadeyi elde edebiliyorsunuz.

Dilerseniz hemen alt kısımda sizin için oluşturduğumuz et işaretini de kopyalayarak kullanabilirsiniz

@