arduino indir Arduino İndir

Elektronik alandaki önemli yazılımlardan biri olan Arduino ile birçok işlem kolay bir şekilde yapılabilir. Açık kaynaklı olduğu birçok kişi tarafından tercih edilen platform ile birlikte farklı elektronik işlemleri gerçekleştirmek mümkündür.

Boyut: 111.6MB Lisans : Ücretsiz
Platform: Windows
Yayımcı: Arduino
Kategori: Programlama
Ekleyen: Kadir
Tarih: 26 Ocak 2023

Elektronik alandaki önemli yazılımlardan biri olan Arduino ile birçok işlem kolay bir şekilde yapılabilir. Açık kaynaklı olduğu birçok kişi tarafından tercih edilen platform ile birlikte farklı elektronik işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Yazılım ve elektronik alanında sık sık kullanılan Arduino nedir? Sensörler arasındaki işlemlerin yapılması için kullanılabilen Arduino ile birçok aktivite gerçekleştirilebilir. Günümüzde elektronik alanıyla ilgilenen kişiler tarafından sık sık tercih edilen program farklı cihazlarda profesyonel bir şekilde kullanılabilir. Arduino alanında verilen eğitim içerikleriyle birlikte kullanım oranının artmasıyla birlikte çeşitli araştırmalar yapılmaktadır.

Arduino İndir – Açık Kaynak Kodlu Kodlama ve Programlama Yazılımı

Uygulamayı sıfırdan kullanmaya başlayan kişiler için öne çıkan farklı bilgiler bulunmaktadır. Yeni uygulamalar ve elektronik cihazlar geliştirmek için kullanılabilecek programlama yazılımı ile hayatın farklı alanlarında tercih edilen araçları üretmek mümkündür. LED ışıkların açılıp kapatılması ve sensörlü sistemlerin oluşturulması gibi birçok işlemin yapılabileceği yazılımı internet üzerinden indirmek mümkündür. Farklı fiyatlarla satışa sunulan Arduino ismi araçlara kolay bir şekilde yazılım yükleme yapılabilir.

Arduino Yükle

Açık kaynak özellikleriyle son dönemlerde tercih edilen Arduino ile birlikte farklı kodlamalar yapılabilir. Test amaçlı yazılımların oluşturulması için kullanılabilecek geliştirme editörü için farklı araçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Arduino yazılımlarının çalışması için kart şeklindeki araçların bulundurulması gerekir. Arduino indir ile birlikte farklı cihazlara yüklenebilecek yazılımla birlikte kodlama yapmak mümkündür. Programın farklı sürümlerini ücretsiz bir şekilde indirmek için bağlantı adreslerini tercih edebilirsiniz.

Her dönem çeşitli özelliklerin eklendiği ve yeni sürümlerle oldukça kullanışlı olan uygulama farklı yazılımlarla birlikte pratik bir şekilde kullanılabilir. Programı bilgisayarınıza güvenli bir şekilde yükledikten sonra kod yazabilirsiniz. Program ücretsiz olduğundan dolayı birçok kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Henüz Türkçe dil desteği bulunmasa da yazılımla ilgili paylaşılan eğitim içerikleriyle birlikte işlem yapmak mümkündür. Program Windows işletim sisteminin yanı sıra Linux ve MacOS işletim sistemlerine yüklenebilir.

Arduino ile Neler Yapılabilir?

Günümüzde program yazmak ve elektronik cihazları oluşturmak için en çok kullanılan geliştirme uygulamaları arasında yer alan Arduino ile birçok işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Farklı programlama dillerinde kod yazmak için kullanılabilecek ücretsiz programla birçok proje oluşturulabilir. Profesyonel yazılımcıların yanı sıra hobi veya eğitim amaçlı yazılımla uğraşan kullanıcılar için öne çıkan uygulama ile yapılabilecek birçok uygulama bulunmaktadır. Arduino ile neler yapılabilir? Arduino kartı ile birlikte kullanılabilecek yazılımı cihazlarınıza indirerek işlem yapabilirsiniz.

Programda bulunan birçok araçla birlikte modern yazılımlar ve projeler üretmek mümkün olabiliyor. Arduino programı ile yapılabilecek işlemlerin bazıları şu şekildedir;

• LED ve sensör yazılımları oluşturmak,
• Servo motor kontrolü,
• Kızıl ötesi kumanda kontrolü,
• Yazılım geliştirme,
• Programlama,

Belirtilen işlemlerin yanı sıra Arduino yazılımı ile geliştirilebilecek birçok proje bulunmaktadır. Hem analog hem de dijital yazılım sistemleri için kullanılabilecek yazılımı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Farklı projeleriniz için kapsamlı Arduino çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Arduino Çeşitleri

Arduino ile programla yapılırken kullanılabilecek farklı çeşitler vardır. Günümüzde popüler olan modeller arasında yer alan Arduino Uno 2010 yılından beri çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Uygun fiyatlı ve fonksiyonel olması sebebiyle tercih edilen model ile birçok projeyi gerçekleştirmek mümkündür. Yazılım alanında kullanılabilecek birbirinden farklı modeller bulunmaktadır. Projelendirmeler için özel tasarımlarla hazırlanan üst düzey teknik özelliklere sahip olan modeller tercih edilebilir.

Kullanım amaçlarına göre farklı özelliklerle üretilen Arduino çeşitleri ile birlikte farklı projeleri güvenli ve kapsamlı bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. USB portlarıyla birlikte farklı işlemcilerle entegre bir şekilde kullanılabilecek modellerin bazıları ücretsiz olarak sunulmaktadır. Arduino çeşitleri farklı işletim sistemlerinde ücretsiz yazılımlarla birlikte kolay ve pratik bir şekilde kullanılabilir.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
DynEd indir
DynEd

Dinamik eğitim kelimelerinden türetilen DynEd programı, günümüzün en yaygın ve kaliteli yabancı dil eğitim yazılımlarındandır.

  7,50MB| Ücretsiz| Windows / iOS / Android
Recoverit indir
Recoverit

Mac, Windows, sabit disk, USB veya SD kart ile uyumlu çalışabilen Recoverit, bir veri kurtarma programıdır.

  1.32MB| Deneme Sürümü| Windows
trafik tescil formu
AMP Hakediş ve Yaklaşık Maliyet

Kurumsal Hakediş siz değerli kullanıcılarımızın önerileri ve AMP Yazılım’ın 24 yıllık deneyimi ile geliştirildi.

  559MB| Demo| Windows
nimo tv indir
Nimo TV

Nimo TV, özellikle başta oyuncuların canlı yayın yaptığı bir canlı yayın platformu olup, ücretsizdir. Ayrıca Türkçe dil desteğine sahiptir.

  Cihaza Göre Değişir| Ücretsiz| Windows/Android/iOS
icloud indir
Windows İçin iCloud

Windows İçin iCloud, fotoğraf, video, posta, takvim, diğer dosya ve önemli bilgilerinizi bilgisayarınıza almaya olanak tanıyan bir yazılımdır.

  154.7MB| Ücretsiz| Windows
KapanSusam indir
KapanSusam

Kapansusam, bilgisayarınızın belirlediğiniz bir süre sonra otomatik olarak kapanmasını sağlayan küçük ve kullanışlı bir yazılımdır.

  855KB| Ücretsiz| Windows
Personel Avans Maaş Takip Programı
Personel Avans Maaş Takip Programı

İş yerinizde görev yapan personellerinize verdiğiniz avans ile maaşları kolayca kontrol ve takip edebilmek adına hazırlanmış olan ücretsiz ve kolay arayüze sahip bir programdır.

  604KB| Ücretsiz| Windows
a101 plus indir
A101 Plus

A101 Plus uygulaması, a101 tarafından geliştirilmiş sevdiğiniz ürünlerde kampanyalar yaparak, bol bol indirim sunan ve bakiye kazandıran bir uygulamadır.

  Ücretsiz| iOS, Android
XLS Reader
XLS Reader

Bilgisayarınızda excel programı yoksa veya taşınabilir harddiskinizde ki bir excel dosyasını farklı bir bilgisayarda açacaksanız ve excel yoksa XLS Reader indirip kurarak açabilirsiniz.

  1.49 MB| Ücretsiz| Windows
free youtube download indir
Free YouTube Download

YouTube video indir programı sayesinde dünyanın en popüler video izlemesi sitesi olan YouTube üzerinden istediğiniz videoyu kolayca indirebilir, arşivinize ekleyebilirsiniz.

  33MB| Ücretsiz| Windows