arduino indir Arduino İndir

Elektronik alandaki önemli yazılımlardan biri olan Arduino ile birçok işlem kolay bir şekilde yapılabilir. Açık kaynaklı olduğu birçok kişi tarafından tercih edilen platform ile birlikte farklı elektronik işlemleri gerçekleştirmek mümkündür.

Boyut: 111.6MBLisans : Ücretsiz
Platform: Windows
Yayımcı: Arduino
Kategori:Programlama
Ekleyen: Kadir
Tarih: 13 Aralık 2021

Elektronik alandaki önemli yazılımlardan biri olan Arduino ile birçok işlem kolay bir şekilde yapılabilir. Açık kaynaklı olduğu birçok kişi tarafından tercih edilen platform ile birlikte farklı elektronik işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Yazılım ve elektronik alanında sık sık kullanılan Arduino nedir? Sensörler arasındaki işlemlerin yapılması için kullanılabilen Arduino ile birçok aktivite gerçekleştirilebilir. Günümüzde elektronik alanıyla ilgilenen kişiler tarafından sık sık tercih edilen program farklı cihazlarda profesyonel bir şekilde kullanılabilir. Arduino alanında verilen eğitim içerikleriyle birlikte kullanım oranının artmasıyla birlikte çeşitli araştırmalar yapılmaktadır.

Arduino İndir – Açık Kaynak Kodlu Kodlama ve Programlama Yazılımı

Uygulamayı sıfırdan kullanmaya başlayan kişiler için öne çıkan farklı bilgiler bulunmaktadır. Yeni uygulamalar ve elektronik cihazlar geliştirmek için kullanılabilecek programlama yazılımı ile hayatın farklı alanlarında tercih edilen araçları üretmek mümkündür. LED ışıkların açılıp kapatılması ve sensörlü sistemlerin oluşturulması gibi birçok işlemin yapılabileceği yazılımı internet üzerinden indirmek mümkündür. Farklı fiyatlarla satışa sunulan Arduino ismi araçlara kolay bir şekilde yazılım yükleme yapılabilir.

Arduino Yükle

Açık kaynak özellikleriyle son dönemlerde tercih edilen Arduino ile birlikte farklı kodlamalar yapılabilir. Test amaçlı yazılımların oluşturulması için kullanılabilecek geliştirme editörü için farklı araçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Arduino yazılımlarının çalışması için kart şeklindeki araçların bulundurulması gerekir. Arduino indir ile birlikte farklı cihazlara yüklenebilecek yazılımla birlikte kodlama yapmak mümkündür. Programın farklı sürümlerini ücretsiz bir şekilde indirmek için bağlantı adreslerini tercih edebilirsiniz.

Her dönem çeşitli özelliklerin eklendiği ve yeni sürümlerle oldukça kullanışlı olan uygulama farklı yazılımlarla birlikte pratik bir şekilde kullanılabilir. Programı bilgisayarınıza güvenli bir şekilde yükledikten sonra kod yazabilirsiniz. Program ücretsiz olduğundan dolayı birçok kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Henüz Türkçe dil desteği bulunmasa da yazılımla ilgili paylaşılan eğitim içerikleriyle birlikte işlem yapmak mümkündür. Program Windows işletim sisteminin yanı sıra Linux ve MacOS işletim sistemlerine yüklenebilir.

Arduino ile Neler Yapılabilir?

Günümüzde program yazmak ve elektronik cihazları oluşturmak için en çok kullanılan geliştirme uygulamaları arasında yer alan Arduino ile birçok işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Farklı programlama dillerinde kod yazmak için kullanılabilecek ücretsiz programla birçok proje oluşturulabilir. Profesyonel yazılımcıların yanı sıra hobi veya eğitim amaçlı yazılımla uğraşan kullanıcılar için öne çıkan uygulama ile yapılabilecek birçok uygulama bulunmaktadır. Arduino ile neler yapılabilir? Arduino kartı ile birlikte kullanılabilecek yazılımı cihazlarınıza indirerek işlem yapabilirsiniz.

Programda bulunan birçok araçla birlikte modern yazılımlar ve projeler üretmek mümkün olabiliyor. Arduino programı ile yapılabilecek işlemlerin bazıları şu şekildedir;

• LED ve sensör yazılımları oluşturmak,
• Servo motor kontrolü,
• Kızıl ötesi kumanda kontrolü,
• Yazılım geliştirme,
• Programlama,

Belirtilen işlemlerin yanı sıra Arduino yazılımı ile geliştirilebilecek birçok proje bulunmaktadır. Hem analog hem de dijital yazılım sistemleri için kullanılabilecek yazılımı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Farklı projeleriniz için kapsamlı Arduino çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Arduino Çeşitleri

Arduino ile programla yapılırken kullanılabilecek farklı çeşitler vardır. Günümüzde popüler olan modeller arasında yer alan Arduino Uno 2010 yılından beri çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Uygun fiyatlı ve fonksiyonel olması sebebiyle tercih edilen model ile birçok projeyi gerçekleştirmek mümkündür. Yazılım alanında kullanılabilecek birbirinden farklı modeller bulunmaktadır. Projelendirmeler için özel tasarımlarla hazırlanan üst düzey teknik özelliklere sahip olan modeller tercih edilebilir.

Kullanım amaçlarına göre farklı özelliklerle üretilen Arduino çeşitleri ile birlikte farklı projeleri güvenli ve kapsamlı bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. USB portlarıyla birlikte farklı işlemcilerle entegre bir şekilde kullanılabilecek modellerin bazıları ücretsiz olarak sunulmaktadır. Arduino çeşitleri farklı işletim sistemlerinde ücretsiz yazılımlarla birlikte kolay ve pratik bir şekilde kullanılabilir.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
PUBG Mobil ve Emülatör Version

PUBG Mobil ve Emülatör Version

Pubg son dönemde yerli yabancı milyonlarca oyuncuyu bir arada toplamayı başarmış hem mobil hem de pc versiyonu bulunan bir savaş oyunudur. Her ne kadar savaş oyunu diyor olsak bile içerisinde macera, aksiyon, komedi ve strateji içeriyor denilebilir.

    Cihaza Göre.| Ücretsiz| Windows, Android, iOS
bilgisayar kapatma zamanlayıcısı indir

Bilgisayarı Kapatma Zamanlayıcısı

Bilgisayarı kapatma zamanlayıcısı, Ekrem Gülcüoğlu tarafından geliştirilmiş ve ücretsiz olarak dağıtılan bir bilgisayar kapatma programıdır.

    604 KB| Ücretsiz| Windows
HyperCam indir

HyperCam

Ses, ekran yazısı ve çeşitli bilgi notları eklemenizi sağlayan program ile eğitim videoları hazırlayabilirsiniz.

    2.7MB| Ücretsiz| Windows