youtube video indir Ücretsiz YouTube Video İndirme Yöntemleri

YouTube üzerinden video ve mp3 indirebileceğiniz web siteleri ve programları sürekli olarak bu başlık altında tanıtılacaktır.

Ekleyen: Kadir Tarih: 20 Kasım 2020

Günümüzün en popüler video sitesi olan YouTube üzerinden herbirimiz mutlaka video ya da müzik indirmeyi isteyebiliyoruz. Vazgeçilmez bir hal alan ve milyarlarca içeriğin bulunduğu YouTube’dan ve diğer benzeri mecralardan video ve müzik nasıl indirilir? sorusunun cevabını derlediğimiz konu ile vermeye çalışacağız. Ücretsiz video indirme yöntemleri için yazımızı detaylı şekilde incelemenizi öneririz.

En İyi Video İndirme Siteleri

1. Blueconvert

Blueconvert.com, hızlı ve kolay indirme yapmamıza olanak tanıyan bir web sitesidir. Standart video indirme sitelerinde olduğu gibi indirmek istediğimiz videonun youtube linkini arama kutusuna yapıştırmamız yeterli oluyor. Blueconvert.com adresine giriş yaparak kullanabilirsiniz. Hem mp3, hem de mp4 formatlarında çeşitli kalitelerde indirme yapmamıza olanak tanıyor.

Editör Notu: Site oldukça sade, linki yapıştırdıktan sonra kısa bir arama yapıp bize indirebileceğimiz kalite ve formatları sunuyor. İstediğimiz kalite ve formatın karşısında ki download butonuna bastığımızda video inmeye başlıyor ve ek bir reklam sayfası açıyor. Reklam sayfasını kapatarak siteyi kullanmaya devam edebilirsiniz. Benzer sitelerin içerisinde en temizlerinden biri denilebilir. Umarım ilerleyen günlerde bozmaz. İzin verilen format ve kaliteler şu şekilde : 1080p Mp4, 720p Mp4, 480p Mp4, 360p Mp4, 240p Mp4, 144p Mp4, 160k Mp3, 144k Mp3

2. Amoyshare.com

Amoyshare.com ücretsiz özellikleriyle çeşitli video sitelerinden farklı kalitelerde video ve mp3 indirmenize olanak tanıyan bir web sitesidir. Herhangi bir program kurmaya gerek duymadan video ve müzik indirebilirsiniz. Amoyshare.com adresine giriş yaparak arama kutusuna indirmek istediğiniz videonun url’sini yapıştırın ve enter tuşuna basın (dilerseniz sağ tarafta yer alan büyüteç simgesinede dokunabilirsiniz)

Web sitesi indirmek istediğiniz URL’yi tarayarak, videoyu ve indirebileceğiniz tür yada kalitelerini karşınıza getirecektir. 320k ve 192k kaliteye sahip olan mp3 dosyalarını indirmek için aplikasyon indirmenizi önermektedir. 128k kaliteye sahip olan mp3 dosyasını ise direk indirme butonuna basarak indirebilirsiniz.

Video kısmında ise 1080p ve 720p kaliteye sahip video dosyalarını (MP4) indirmek için aplikasyon kurmanızı önermektedir. Diğer 480p, 360p ve 240p kaliteye sahip olan dosyaları direk olarak indirebiliyorsunuz.

Editör Notu: AnyVid uygulamasını windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarımıza kurarak test ettik. Uygulama başarılı, hızlı inip kurulabilen bir program tek dezavantajı Türkçe olmaması. Ancak kullanımı zor değil. Programı kurup arama çubuğuna indirmek istediğiniz videonun linkini yapıştırıp çıkan sonuçlardan more kısmında kalitesini ayarlayabiliyorsunuz. Ancak ücretsiz versiyonunda indirmeyi sınırlı tutuyor. Ücretsiz kullanabilmek için ise tabi ki pro sürüm almanızı istiyor.

3. GenYouTube

Diğer ücretsiz video indirme hizmeti veren web sitesi ise GenYoutube, genyt.net adresinden ulaşabileceğiniz web sitesininde kullanım mantığı diğerleriyle aynı. Web sitesine giriş yaptığınızda üst kısımda bulunan arama kutusuna indirmek istediğiniz YouTube videosunun URL’sini yapıştırın ve bekleyin. Sonuçlar çıktığında aşağıda bulunan “Generate Download links” kısmına tıklayarak dosyanızı izin verilen istediğiniz kalitede kolayca indirebilirsiniz.

Editör Notu: Deneme amaçlı herhangi bir YouTube videosunu arattığımızda aşağıda yer alan “Generate Download Links” butonuna tıkladık ve burada ki “Download links” kısmında bize ücretsiz indirme imkanı sunulan dosya kalitelerine ulaştık. Bu kalite türleri ve formatlar şu şekildedir.

MP4 360P, MP4 240P, WEBM 50abr, 3GP 240P, 3GP 144P, WEBM 160abr, M4A 128abr, WEBM 70abr.

Daha yüksek kalitede olan dosyaların indirilmesinde maalesef sessiz indirmektedir.

4. Y2Mate

Ücretsiz olup, 1080p kaliteye kadar indirmeye olanak veren bir web sitesi olan Y2Mate bol reklamlıdır. Y2mate.com adresinden ulaşabileceğiniz web sitesinden dosya indirirken karşınıza bir çok reklam ya da indirme butonu çıkabilir. Bu adımda dikkatli olursanız istediğiniz videoyu rahatlıkla indirebilirsiniz.

Editör Notu: indirmek istediğiniz youtube videosunun URL’sini kopyalayın ve arama kutusuna yapıştırın. Ajax özelliği olduğu için enter tuşuna basmanızada gerek yok. Direk indirmek istediğiniz dosya karşınıza çıkacaktır. 1080p, 720p, 480p, 360p, 240p, 144p kaliteye sahip olan Mp4 dosyalarını indirebilirsiniz. 3GP formatta indirmek isterseniz sadece 144p’ye izin vermektedir. Download butonuna bastığınızda ek sayfalar açabilir, onları kapatın. Direk ana video sayfasında karşınıza bir ekran gelerek yeşil renkte Download.mp4 butonuna bastığınızda dosyanız inecektir.

5. SaveFrom

Önceki 3 siteye göre daha popüler olan SaveFrom, ücretsiz indirmeye olanak tanımaktadır. Savefrom.net adresinden ulaşabileceğiniz web sitesinde arama kısmına url yapıştırabilirsiniz. Alt kısımda çıkacak indirme seçeneklerinden size uygun olan hangisiyle seçerek indirme yapabilirsiniz.

Editör Notu: Y2Mate sitesinde olduğu gibi reklamlı bir web sitesi. Ek sayfalar açıp, çeşitli download butonları çıkarabiliyor. O yüzden dikkatli olmanızı alakasız uygulamalar indirmemenizi öneririz. Arama kutucuğuna url’yi yapıştırın karşınıza gelecek olan seçeneklerden birini seçerek indirin. Ben indirmeye çalıştığımda indirmeme izin verdiği kaliteler şu şekildedir WebM 720p, mp4 360p. Daha yüksek kaliteleri sessiz indirmeye izin vermektedir.

6. Acethinker.com

Tasarımı ve kullanımı bakımından oldukça temiz bir görünüme sahip olan Acethinker’de ücretsiz video indirmenize olanak tanıyan bir web sitesidir. İlk sırada tanıttığımız Amoyshare.com benzeri olan bu sitede bazı kaliteye sahip olan dosyaları direk indirebilirken, yüksek kaliteli olanları indirmek için aplikasyon indirmeniz gerekmektedir.

Editör Notu: 480p MP4, 360p MP4, 240p MP4, 128K Mp3 seçeneklerini direk site üzerinden indirebilirsiniz. Daha yüksek kalitede indirebilmek için Acethinker.com Video Keeper programını kurmanız gerekmektedir. Programı sizler için indirip denedik. Yazılım içerisinde 3 farklı hesap şekli mevcut. Bunlar; Misafir, Ücretsiz Hesap ve Vip Hesap.

Misafir Hesapta : Yalnızca 2 video indirmeye, tek seferde tek görev indirmeye izin vermektedir.
Ücretsiz Hesapta : Üye olarak sınırlı video indirebiliyorsunuz (süre sınırı), tek seferde 1 görev indirebiliyorsunuz.
Vip hesapta : Tahmin edebileceğiniz gibi ücretli üyelik. İndirme sınırı yok, tek seferde 20 görev indirebiliyorsunuz, Kayıt ve dönüştürme sınırı yok ayrıca filigranda olmuyor.

Sürekli güncellenecektir..