Tuvaletten Bile Daha Pis Olan Araçlar Nelerdir indir Tuvaletten Bile Daha Pis Olan Araçlar Nelerdir?

Günlük olarak evde ya da farklı mekanlarda kullanmak zorunda olduğumuz ve çok pis bir ortam olduğunu düşündüğümüz tuvaletlerden daha pis araçlar var ve bu araçların çoğunu tuvaletten daha çok kullanıyoruz desek, tepkiniz ne olur?

Ekleyen: Kadir Tarih: 28 Kasım 2019

İşte tuvaletlerden daha fazla mikroba sahip o araç, gereç veya eşyalar..

1-) PARA
yahu param olsun da, varsın mikrop içinde olsun diye düşünebilirsiniz. Cebinizde bulunan paralar kimlerin kimlerin elinden nasıl ortamlardan geçiyor bir bilseniz.. Özellikle işi gereği sürekli para alışverişi yapan insanlar çok daha fazla risk altında. Dolayısıyla para ile uğraştıktan sonra mutlaka ellerin yıkanması ve mümkünse antibakteriyel jel gibi ürünlerle dezenfekte edilmesi gerekir.

2-) TELEFON
bir an olsun elimizden düşmeyen sürekli bir şeylerle uğraştığımız kulağımıza koyduğumuz, çocuklarımıza oynasınlar veya bir şeyler izlesinler diye verdiğimiz telefonlarımız bir çok mikrobu taşımaktadır. Telefonlarımız tuvaletlerden 10 kat daha fazla mikroba sahiptir!

3-) KLAVYE
Evde, iş yerinde veya farklı bir mekanda kullandığımız bilgisayar klavyeleri tuvaletten 200 kat daha fazla mikrop içermektedir.

4-) ÇANTA
tipi her ne olursa olsun kullandığımız çantaları sürekli gittiğimiz yerlerde rastgele yerlere bırakmaktayız. Evde, dışarıda, kafede veya bir metroda çeşitli bölgeler ile temas halinde olan çantalar mikrop taşıyıcı nitelikte ki eşyalarımızdır.

5-) DİŞ FIRÇASI
mikrop ve bakteriler nemli ve karanlık ortamlarda çok daha seri şekilde ürerler. bu yüzden diş fırçalarımızda sürekli risk altındadır. dolayısıyla diş fırçaları sürekli değiştirmemiz gereken araçlardır.

6-) KUMANDA
evimizde ya da kalabalık başka bir ortamlarda televizyon, klima, ses sistemi ya da benzeri gereçlerin kumandaları mikrop saçmak için birebir araçlardandır.

7-) FİŞ VE PRİZ GİBİ ELEKTRİK DÜĞMELERİ
gerek evimizde gerek farklı mekanlarda bir çok kişi tarafından dokunulan elektrik düğmeleri de mikrop barındıran diğer araçlardandır..

😎 BUZDOLAPLARI
Tüm yiyeceklerimizi ve içeceklerimizi sakladığımız buzdolapları nemli ve karanlık ortamlardır. Özellikle üst raflardan aşağı raflara sürekli damlayan bir şeyler olduğundan mikrop barındırabilir..

9- BULAŞIK SÜNGERİ
Bulaşıkları ya da farklı malzemeleri temizlediğimiz süngerler tuvaletlerden 10 kat daha fazla mikrop ve bakteriyi barındırabilir. Sık sık değiştirilmesi tavsiye edilir.

10- KESME TAHTALARI
Mutfaklarımızda sıkça kullandığımız ve üzerinde bir çok gıda doğradığımız ya da parçaladığımız kesme tahtaları üzerinde oluşan kesik ve çizikler mikrop barındıran kısımlardır.

11- MUSLUKLAR
özellikle ortak kullanım alanlarında bulunan musluklar bir çok kişi tarafından dokunulduğu için ve çoğunlukla karanlık ya da nemli ortamlarda bulunduklarından mikrop barındırabilirler.

12- KAPI KOLLARI
Günlük hayatımızda bir çok mekanda kullandığımız kapı kolları bir çok insanın temas halinde olduğu araçlardır.