notepad++ indir Notepad++ İndir

Notepad++ bir çok yazılım ve web tasarım dilini destekleyen gelişmiş metin editörüdür.

Boyut: 2.91MBLisans : Ücretsiz
Platform: Windows
Yayımcı: Notepad++
Kategori:Editör
Ekleyen: Kadir
Tarih: 25 Eylül 2020

Notepad++ gelişmiş metin editörü ile C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, JS, RC file, nfo, doxygen, ini, batch, ASP, VB/VBS, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, Unix Shell Script, Fortran, NSIS, Flash action scipt gibi programlama, yazılım ve web tasarım dili ve dosyalarını düzenleyebilir, kodlayabilirsiniz.

Çalışırken kodları renklendirerek işinizi daha kolay bir hale getiren notepad++ programı küçük boyutlu, basit ara yüze sahip olduğu gibi aynı zamanda ücretsiz ve Türkçe dil desteğine sahiptir.

Notepad++ programı sayesinde çalıştığınız dosya içinde ya da bir klasörün içinde bulunan tüm dosyalarda arama yapabilir. Tek bir komutla istediğiniz kelimeleri değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Her satırda bulunan numaralar sayesinde istediğiniz satıra kolayca gidebilir. Sayfada bulunan metinleri alfabetik sıralayabilir veya boş satırları kaldırabilirsiniz.

Notepad++ içerisinde yazılım ve kodlamaya dair bir çok kolay yol sizi bekliyor. Hemen indir yaparak saniyeler içinde kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Notepad++ Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Bu sayfanın hemen üstünde yer alan “Notepad+ İndir (Windows)” butonuna basın.

Ardından açılacak sayfada 10 saniye bekleyin. Program gerekli güvenlik taramalarından sonra inmeye başlayacaktır.

Bilgisayarınıza inen dosyaya çift tıklayın. Kuruluma başlayacaksınız ve ilk adım istediğiniz dili seçmek olacaktır.

notepad++ nasıl kurulur

Türkçe dilini seçerek “ok” diyoruz ve devam ediyoruz.

notepad-plus-nasil-kurulur

Notepad++ kurulum sihirbazına hoş geldiniz penceresini göreceksiniz ve direk “ileri” diyebilirsiniz.

Lisans Sözleşmesi” kısmına ulaştığınızda “Kabul Ediyorum” diyerek devam edebilirsiniz.

Programınızın kurulmasını istediğiniz yeri soran pencere gelecektir. İster farklı bir kategori seçebilir, isterseniz direk devam diyerek programın default olarak seçtiği yere kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

notepad kurulumu

ileri > ileri > kur adımlarını takip ederek notepad++ programının bilgisayarınıza kurulmasını en son gelecek adımda “bitir” diyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
bytescout viewer

Bytescout XLS Viewer

Bytescout XLS Viewer yazılımı sayesinde bilgisayarınızda Microsoft Excel programı kurulu olmasa bile .xls uzantılı Excel dosyalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

    4.5Mb| Ücretsiz| Windows
bilgisayar kapatma zamanlayıcısı indir

Bilgisayarı Kapatma Zamanlayıcısı

Bilgisayarı kapatma zamanlayıcısı, Ekrem Gülcüoğlu tarafından geliştirilmiş ve ücretsiz olarak dağıtılan bir bilgisayar kapatma programıdır.

    604 KB| Ücretsiz| Windows
utorrent indir

uTorrent

Torrent sitelerinde mevcut olan dosyaları bilgisayarınıza indirmenize olanak tanıyan ve en çok kullanılan indirme programı uTorrent'tir.

    Ücretsiz| Windows / Android