GetContact Rehberden Numara Silme, Kaldırma Nasıl Yapılır? GetContact Rehberden Numara Silme, Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ekleyen: Kadir Tarih: 27 Mart 2018

Son günlerde oldukça popüler olan ve sosyal medya üzerinde epey konusu dönen GetContact uygulamasından numaramı nasıl silerim diyorsanız detaylı bir şekilde anlatalım.

Bir kişinin telefon rehberinde hangi isimle kayıt edildiğinizi gösteren GetContact uygulamasından numaranızı silmek mümkün.

Uygulamayı yükleyen kullanıcıların cihazlarında kayıtlı olan kişiler öncelikle GetContact üzerinde bir havuza kopyalanmaktadır. Buna istinaden uygulama oldukça fazla bir veri bankasına sahip oluyor.

GetContact’ın resmi sitesinde bulunan sayaca göre 27.03.2018 tarihi, saat 22:22’ye göre sistemde 4,346,342,000,000 (4 milyar 346 milyon) adet numara bulunuyor ve bu sayı her saniye oldukça seri bir şekilde artış göstermekte.

GetContact uygulamasından numaramı nasıl silerim
İlk olarak şu linke tıklamamız gerekiyor https://www.getcontact.com/tr/unlist, daha sonrasında ise açılan sayfada “TURKEY” seçeneğini seçerek hemen yanda ki kutucuğa +90’la başlayacak şekilde telefon numaramızı yazmalıyız. Altta ki “I’m not a robot” yani “ben robot değilim” seçeneğine bir tik atarak “unlist” butonuna tıklıyoruz. Buna istinaden sistem bize emin olup olmadığımıza dair bir ibare çıkarıyor ve “ok” tuşuna basarak bizi onaylama sayfasına yönlendiriyor. Burada facebook tanımlı bir numaramız varsa ve silme talebinin geleceği numara ile aynıysa siliniyor. Eğer değilse cep telefonumuza bir onay kodu geliyor. Bu onay kodunu girdiğimizden itibaren 24 saat sonra numaramız GetContact veri tabanından siliniyor.

Eğer siz de bir GetContact kullanıcısıysanız öncelikle uygulamadan hesabınızı silmeniz gerekiyor. Bunun için Ayarlar / GetContact Hakkında / Hesap ayarları / Hesabı Sil sekmelerini sırasıyla kullanarak uygulama üzerinden hesabınızı başarıyla silebilirsiniz.