Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir

Bugün bize gelen bir SMS oldu ve içeriği tam da başlıkta olduğu gibi

Ekleyen: KadirTarih: 3 Mayıs 2018

Bugün bize gelen bir SMS oldu ve içeriği tam da başlıkta olduğu gibi “Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir.” şeklindeydi.

Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir. mesajını ilk önce anlayamadık, internet üzerinde yaptığımız araştırmada da elle tutulur bir sonuca varamadık.

Facebook üzerinde araştırdığımızda bir çok kullanıcının bu SMS ile karşılaştığını ve bu neyin nesi sorularını yönelttiklerini gördük.

Tahminimize göre bu mesaj herhangi bir afet anında cep telefonu kullanıcılarına SMS gitmesi için hazırlanmış bir sistem. Ancak neden herhangi bir açıklama yapılmadan sadece bu kadar kısa ve net bir mesaj geldiği kafalarda soru işareti oluşturmaya yeterli.

Size de bu SMS geldiyse lütfen aşağıda ki yorum alanından bizimle paylaşın. Özellikle yaşadığınız şehir ve ilçeyi de belirtirseniz belki ortak bir nokta bulabiliriz.

Yorumlar (8 Yorum)

 • mahir çalan

  Bana da geldi bu sms akşam saat 8 de. Sildim attım hayırdır diye.

 • Mertcan Aydın

  Bursada yaşıyorum bana bugün 21 55 te geldi mesaj

 • mustafa bayrak

  bu akşam bu mesajı aldım bir anlam veremedim. birileri bizi korkutmak mı yoksa panikletmek mi istiyor…

 • Hasan

  Aynı mesaj banada geldi ne anlama geliyor bilmiyorum kim bu konuda yetki ve bilgiye sahipse açıklama bekliyoruz lütfen bilgi iletişim ve teknoloji kurumu bu duruma el atsın insanları tedirgin etmek nedir.

 • kkkkk

  Bana da geldi ,şehir Antalya. Ne saçma bir şey bu? Bir şey için mi uğraşılmakta? Viral reklam denemesi midir? Şirketlerin bedava kobayı mıyız ? Bilemiyorum ancak, en kısa sürede durmaları lazım. İznimiz olmadan atılan , kriz kelimesi ile bir cümlelik mesaj , ancak gerilim filmlerinden düşünülerek yapılmıştır!

 • Nnnnn

  Bana da geldi az once. Urfada yasiyorum.

 • Zeynep

  21.11 de geldi sms..????????‍♀️
  Kocaeli/Körfez.

 • afyon

  21:29 afyon

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?