Facebook Hesabı Nasıl Silinir? Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Ekleyen: Kadir Tarih: 27 Mart 2018

Tüm dünya üzerinde milyonlarca insanın kullandığı popüler sosyal ağlardan Facebook son günlerde epeyce çalkantılı günler geçiriyor.

Üyelerin hesap bilgilerini izinsiz bir şekilde kullandığından dolayı dünya üzerinde “facebook delete” yani facebook’u sil isminde bir kampanya mevcut.

Buna istinaden ülkemizde de bir çok insan facebook kullanmaktan vazgeçerek silme taraftarı. Sosyal medya üzerinde ise bu konu üzerine bir çok komik paylaşım dönmekte.

Her ne kadar facebook bizim mangal yaparken veya nargile içerken çektiğimiz fotolara ihtiyaç duyuyor olmasa da silmek isteyenler için facebook hesabını silme yolunu anlatalım.

İlk olarak bilmeniz gerekir ki Facebook hesabınızı sildikten sonra maalesef geri alamazsınız. Eğer hala kararlıysanız öncelikle ayarlar kısmına girmelisiniz. İsterseniz bu linki de kullanabilirsiniz https://www.facebook.com/settings hemen en aşağıda ki “hesabı yönet” kısmına tıklayarak “hesabın silinmesini talep et” linkine tıklayabilirsiniz.

Eğer sahibi olduğunuz bir facebook grubu veya sayfası varsa ve onun silinmesini istemiyorsanız bu sayfa veya gruba farklı bir yönetici atamanız gerekmektedir. Aksi taktirde tek yönetici sizseniz sayfanız veya grubunuzda silinecektir.