Program indir

Programlar

Ana Sayfa > Diğer > İzmir 3 Boyutlu Kent Rehberi

Buradasınız : Ana Sayfa > Diğer > İzmir 3 Boyutlu Kent Rehberi

İzmir 3 Boyutlu Kent Rehberi

sponsorlu bağlantılar
Kategorisi : Diğer
Lisans : Freeware (Ücretsiz)
Üretici/Telif : İzmir Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü
İşletim Sistemi : Windows
Download : 4227
Eklenme tarihi : 2009-12-28 15:12:51

İzmir 3 Boyutlu Kent Rehberi programı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından yeni anakent sınırları içerisindeki 21 ilçe için hazırlanan ve sürekli güncellenen "İzmir 3 Boyutlu Kent Rehberi"

İzmir Büyükşehir Belediyesi yetki alanındaki tüm binalar ve kullanım amaçları, iş yeri adları, resmi/özel kurum (sağlık, eğitim, vb.) bilgileri, eczane ve nöbetçi eczaneler, ulaşım noktaları, önemli tarihi binalar ve bilgileri, kültür ve turizm tesisleri ile bina ve yolların fotoğraflarına ulaşılabilmektedir. Kamu kurumlarının yanı sıra özel kurum ve kuruluşların da ihtiyacı olan bilgiler açısından güncel bir veri tabanına sahiptir.

Hava durumu, körfez kirlilik haritası, arsenik değerleri, kentle ilgili haberler ve vatandaşları ilgilendiren anlık bilgileri de kapsayan rehber; vatandaşın rehberle ilgili öneri veya şikâyetlerini harita üzerinden işaretleyerek belediyeye bildirmesine de olanak sağlamaktadır. Ayrıca rehber üzerinden her kullanıcı adres tarifi yaparak başka bir kullanıcıya harita gönderebilmekte, kendi haritasını tasarlayabilmekte ve kendi katmanını yaratabilmektedir. Ayrıca proje; yapılan çalışmalarla sürekli olarak geliştirilerek yeni versiyonları da oluşturulmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanındaki ilçe belediyelerinde görevlendirdiği Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü personelleri tarafından Coğrafi Adres Bilgi Sistemi projesi ile sürekli ve gerçek zamanlı olarak güncelliği sağlanmaktadır.

İzmir 3 Boyutlu Kent Rehberi ile neler yapılabilir?
Kentin sokaklarında sanal olarak dolaşılabilir ve kentin gelişimi uydu görüntüsü üzerinde 3 Boyutlu izlenilebilir,
Hava durumu, son depremler, körfez kirlilik haritası, arsenik değerleri, kentle ilgili haberler ve vatandaşları ilgilendiren anlık bilgilere erişilebilir,
Arama Senaryolarında; Adres arama özelliği ile ilçe, mahalle, cadde, sokak, kapı no bilgileri 3 Boyutlu harita üzerinde görülebilir,
Herhangi bir noktayı işaretleyerek o konumun adres bilgisini ekrana getirebilir,
Önemli Yer Arama ile resmi/özel kurum (sağlık, eğitim, vb.) bilgileri, eczane ve nöbetçi eczaneler, ulaşım noktaları, önemli tarihi binalar ve bilgileri, kültür ve turizm tesislerine ulaşılabilir,
Pafta / Ada / Parsel sorgulamaları ile taşınmazlara hızlı bir şekilde 3 Boyutlu Harita üzerinden ulaşılabilir,
Koordinat bilgisi girilerek koordinata gidebilir,
3 Boyutlu model üzerinden alan ve mesafe ölçümü yapılabilir, profil alınabilir ve görüş analizi yapılabilir.
3 Boyutlu Kent Rehberine sınırsız sayıda kullanıcı ulaşılabilir.

Kullanacağınız yazılımları yasal şekilde kullanmaya özen gösteriniz. Bunun dışındaki hiç bir kullanım şeklini desteklemiyoruz.

Yazilimlarin en güncel ve popüler sürümlerini program indir sayfalarindan indirebileceginiz sitemizde teknoloji haberlerini de takip edebilirsiniz. Indirmek için program sayfasindaki program indir linklerine tiklayabilirsiniz.
Copyright © 2009-2013 | programindir.com.tr